П`ятниця
17.05.2024
08:41
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Брати Кірсанова

Твір для 10 класу за романом Тургенєва «Батьки і діти». 

Тема твору: «Брати Кірсанова».


 У романі «Батьки і діти» Тургенєв описує образи Миколи і Павла Кірсанових. Хто ж вони такі?

 Павло Кірсанов - колишній військовий. В молодості був дуже гарний: «він не міг не подобатися». Більшу частину свого життя провів у волочіння за світською красунею. Потім «осів» в селі, де нас і знайомить з ним Тургенєв.

 Микола Кірсанов ніколи не хотів бути військовим, так як, на відміну від свого брата, ніколи не був сміливий і рішучий. У дитинстві його часто називали боягузом. Микола Петрович закінчив університет, захистив дисертацію і, одружившись, виїхав жити в село, де тихо і мирно проводив свій час майже безвиїзно, так як, по натурі своїй людина боязкий, він не любив з'являтися в суспільстві.

 З вищесказаного ми можемо зрозуміти, що між братами Кірсанова - дуже багато відмінностей. Але з опису біографій героїв ми дізнаємося не про всіх відмінностях між Миколою і Павлом. Яка ж ще існує різниця в характерах братів Кірсанових?

 По-перше, Павло Петрович - аристократ, а про Миколу Петровича цього сказати не можна.

 Також Павло Петрович байдужий до мистецтва, він дуже мало читає, не любить музику. Автор пише про нього: «... але в його прекрасних темних очах не відбилося нічого крім світла зірок. Він не був народжений романтиком, і не вміла мріяти його щегольски суха і пристрасна, на французький лад мізантропічна душа ». З цих слів можна зрозуміти, що Павло Петрович байдужий і до природи. А Микола Петрович, на відміну від брата, любить природу і мистецтво, він дуже мрійливий: грає на віолончелі, читає Пушкіна.

 Крім того, Микола Петрович прогресивніше свого брата: він розмежуватися з селянами, намагається вводити в своєму господарстві більш сучасні, продуктивні знаряддя праці. Павлу ж Кірсанова заняття господарством здається нудним. Мужиками він гребує, при розмові з ними нюхає одеколон. Життя Павла Петровича Тургенєв показує нам в своєму романі порожній. У цьому ми можемо переконатися, дізнавшись, що старший Кірсанов програв суперечку і дуель з Базаровим.

 Але, поряд з величезною кількістю недоліків, в характері у Павла Петровича є і позитивні сторони: він шляхетний у відносинах з братом, з Фенечкой, чесний і вірний. «Тим паче гірко, що життя людини, що володіє незаперечними перевагами, проходить настільки нікчемно».

 У Миколи Петровича «по суті життя бідна змістом». І насправді, молодшому Кірсанова не вдається спроба зрозуміти прагнення молоді, він не зумів влаштувати свій маєток. А в кінці роману Микола Кірсанов навіть починає замислюватися про те, що не можна впоратися з мужиками без застосування покарання. Тургенєв словами Базарова говорить про Миколу Петровича: «Пісенька його заспівана», «людина відставний».

 Тургенєв не симпатизує і Павлу Петровичу Кірсанова.

 Отже, обидва брати дотримуються старих порядків, старих дворянських поглядів. Ні той, ні інший не розуміють прагнень і цілей прогресивної молоді того часу. Саме таким бачив Тургенєв образ життя і думок табору батьків, до якого відніс і Миколи з Павлом.

 Автор роману вважає братів Кірсанових одними з кращих представників дворянського класу, але вони не в змозі дотримуватися активної, повноцінної життєвої позиції. Показуючи нам це, Тургенєв говорить: «Якщо вершки погані, то що ж молоко?» Якщо кращі з кращих ведуть паразитичний спосіб життя, що ж можна тоді сказати про все таборі батьків?



Категорія: 10-й клас | Додано: 10.04.2021
Переглядів: 160 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar