П`ятниця
17.05.2024
05:31
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Війна

Війною називають організований збройний конфлікт між націями, народами, державами або великими групами людей. На жаль, війни супроводжують людство з перших сторінок його історії і до нинішніх часів. Вони завжди були пов'язані зі спробами різних спільнот відстояти свою свободу, майно і право на культурний розвиток або, навпаки, нав'язати свої цінності іншій спільноті і поневолити його. При цьому війна зазвичай супроводжується величезними втратами - як моральними, так і фізичними, - з обох сторін.Сьогодні, коли зброя масового ураження здатна знищити все живе на планеті, більшість держав визнали розв'язування і ведення війни протиправними вчинками. У міжнародних угодах збройний конфлікт і навіть загроза початку військових дій проти іншої країни трактуються як серйозний злочин; ті, хто в ньому винен, повинні нести суворе покарання.

З найдавніших часів війна була значним явищем у житті суспільства. Вже тоді в ньому виділялися окремі групи людей, які йшли в бій або командували іншими, а в мирний час постійно готувалися до можливої війни. Не дивно, що незабаром з'явилися і теорія ведення війни. Найстаріший з присвячених їй праць називався «Мистецтво війни» і був створений на рубежі VI-V ст. до н. е. китайським вченим Сунь Цзи. Докладно розглядав особливості цієї теми в роботі «Пелопоннеська війна» Фукідід - мислитель і історик з Стародавньої Греції (V-IV ст. до н. е.).Серед значних робіт по теорії військових дій можна назвати індійський філософський трактат «Арташастра» (між 350-301 рр. до н. е.). Широко відомий і один з праць нового часу — тритомна книга Карла фон Клаузевіца «Про війну», видана в 1832-34 рр.

У віруваннях всіх народів світу в тій чи іншій мірі присутня згадка про війну як про шляхи вирішення якого-небудь конфлікту. Війни вважалися природної деталлю в устрої світу і іноді трактувалися як покарання понад через порушення колишніх, освячених часом звичаїв. Ведення воєнних дій завжди було пов'язане з дотриманням певних ритуалів; воїни благали про перемогу своїх небесних покровителів: Вавилоні зверталися до бога Мардука, у Стародавньому Римі - до Марса, у Стародавньому Єгипті - до Осірісу і Сету, а в Давній Греції - до Ареса і Афіні.Провідні релігії сучасного світу належать до війни по-різному. Християнство і іудаїзм говорять про мирне вирішення суперечок і конфліктів, а в ісламі існує поняття т. н. джихаду - священної війни проти «невірних» (тобто не мусульман).

Певні правила ведення воєн існували вже в античні часи. У Стародавній Греції, наприклад, де добробут більшості міст залежало від врожаю оливок, існувала заборона на знищення оливкових дерев на захоплених у ворога землях. Традиція не чіпати жінок і дітей під час військових конфліктів також відрізняється дуже. Давньою історією - так само, як і звичай не вбивати ворога, який кинув зброю, брати його в полон. Подібні обмеження завжди служили одній меті: зменшити страждання і убезпечити від загибелі тих, хто не бере безпосередньої участі у війні.Сьогодні подібні-обмеження стосуються видів і масштабів озброєнь, які застосовуються в конфліктах і можуть привести до великих жертв серед мирного населення, а також регламентують правила утримання військовополоненими умови окупації території противника і охорони пам'яток культурної спадщини. Порушення пунктів військового права вважається міжнародний злочином.



Категорія: 10-й клас | Додано: 17.04.2016
Переглядів: 2000 | Теги: ВІЙНА | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar