П`ятниця
17.05.2024
05:31
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Взаємини батьків і дітей

Твір по літературі для 10-11 класів на тему «Батьківський приклад в нашому житті» / «Вплив батьків на формування особистості» / «Взаємини батьків і дітей». Тему можна інтерпретувати в рамках напряму «Батьки та діти» по-різному.

Першими людьми, до яких ми звикаємо, яких ми любимо і прислухаємося до їхніх порад – це батьки. З самого раннього дитинства ми довіряємо їм, знаємо, що вони поганого не порадять, наслідуємо батькам і беремо з них приклад. Але чи завжди цей позитивний приклад, де і коли закінчуються межі батьківського впливу?

Найважливішим моментом у вихованні особистості є приклад, який подають батьки своїм дітям. Не дарма кажуть: «Не виховуйте дітей, виховуйте себе, все одно вони стануть такими, як ви». У цьому висловлюванні є частка правди, оскільки всі діти «вбирають» цінності, цілі, принципи, життєві та моральні орієнтири, які мали місце бути в їхній родині. Зрозуміло, завжди є винятки, наприклад, у соціально неблагополучних сім'ях ростуть працьовиті діти, які прагнуть покращити рівень свого життя і добре вчаться у школі, працюють з повною самовіддачею, не повторюють долю батьків, а противляться цьому. Але, як правило, діти – це відображення своїх батьків, тому дуже важливо, щоб вони бачили перед собою позитивний приклад.

У літературі зустрічається безліч ілюстрацій того, як складаються взаємини батьків і дітей. У романі «Обломов», наприклад, ми бачимо, як батьківський приклад згубно позначився на формуванні особистості Іллі Ілліча. Герой з непоганим потенціалом перетворився в аморфного і інфантильного чоловіка, який безрадісно коротає дорогоцінні дні свого життя. Про дитинство Іллі Обломова ми дізнаємося з голови, в якій описано його сон, швидше який є спогадом з дитинства. Допитливий хлопчик під впливом надмірної батьківської опіки і ледачого способу життя втрачає інтерес до життя, стає марним членом суспільства. Штольц ж, навпаки, сповнений ентузіазму і спраги життя, він привчений до працьовитості і старанності з дитинства, він не втомлюється відкривати перед собою нові горизонти. Контраст героїв демонструє, яку роль відіграє вплив батьків на майбутнє своїх дітей.

Підводячи підсумок вищесказаного, хочеться додати, що діти повинні вчитися неупереджено оцінювати вчинки своїх батьків, робити висновки і не повторювати їх помилки. Формування самодостатньої особистості – це дуже важливо, і багато в чому залежить від нас самих.



Категорія: 10-й клас | Додано: 09.11.2019
Переглядів: 269 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar