П`ятниця
17.05.2024
07:09
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Образ звичайної людини в творі Шукшина «Калина червона»

Твір для 11 класу на тему: Образ звичайної людини в творі В.М. Шукшина «Калина червона»


 Твір було створено Василем Шукшиним в 1973 році, за 1 рік до передчасної кончини актора і письменника. Об'єктом твори «Калина червона» (як і багатьох інших повістей і оповідань автора) став звичайний громадянин Союзу, простий трудівник. Саме завдяки цьому образу, Шукшин став близьким по духу читачам, і його можна було з упевненістю назвати «народним» письменником.


 У своєму творі автор старанно висвітлює вельми актуальну в ті роки проблему радянського соціуму. Чи доступно головному герою виправлення допущених помилок в минулому, щоб він міг стати повноцінним громадянином соціалістичного суспільства? Чи будуть відпущені йому гріхи минулого, або він зобов'язаний буде все життя за них розплачуватися? У повісті піднімається так само питання вибору між стовпами будь-якого суспільства: грошима, простим життям або родиною. У роки, коли створювався твір, досить актуальною була проблема масового виховання людей, які повернулися в суспільство, відбувши покарання в місцях позбавлення волі. Далеко не всі, хто отримував назад цивільний статус, міг розраховувати на отримання роботи і знаходження свого місця в житті. І в результаті таким залишалася єдина дорога - назад за ґрати.У своєму творі письменник надає своїм читачам надію на те, що помилки минулого цілком можуть бути виправлені, якщо його герой бажає цього по-справжньому. А доповнює цю надію образ простої російської жінки, яка готова надати головному герою підтримку, не дати йому знову оступитися. Наскільки б не була людина поганим, якщо у нього є справжня мета, наміри її досягти і підтримка з боку люблячої жінки, шанс виправитися у нього точно є.наміри її досягти і підтримка з боку люблячої жінки, шанс виправитися у нього точно є.наміри її досягти і підтримка з боку люблячої жінки, шанс виправитися у нього точно є.


 Саме таким головною дійовою особою і є Єгор Прокудін, що наробив у своєму житті помилок, але зустрів Любу, з якою познайомився по листуванню. Вона не відмовляється від нього, хоча всі рідні і близькі її відмовляють. Вона оточує турботою колишнього ув'язненого, для якого навіть гроші вже не мають колишнього значення. З кожною сторінкою він змінюється, набуваючи рис повноцінного громадянина. Однак при зустрічі з матір'ю, він так і не знаходить в собі сил зізнатися їй, а представляється другом давно зниклого сина.


 В кінці повісті читач може побачити, що головний герой зміг змінитися, зміг стати тим, кого в ньому хотіла бачити улюблена жінка. Однак творець не може залишити його в живих. І хоча по-людськи героя шкода, письменник змушує задуматися, чи не повинен людина обов'язково розплачуватися за свої гріхи.



Категорія: 11-й клас | Додано: 07.01.2021
Переглядів: 130 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar