П`ятниця
17.05.2024
05:48
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Варто школярам збирати гриби? (Твір-міркування)

Ні для кого не секрет, що найприємніша і не забываемая пора в житті школярів – це літні канікули. Найбільше, звісно, школярі люблять проводити свій час на природі. Особливо чудово, якщо поруч ліс. А для школярів із сільської місцевості, ліс взагалі є, мало не «другим домом» на період літніх канікул. Особливо школярі старших класів, захоплюються таким заняттям, як збір грибів. Але, чи так це безпечно, як може здатися на перший погляд?

Не для кого не секрет, що в користь вживання грибів немає і тіні сумніву. Це дуже поживний, корисний і смачний продукт. Недарма ще з незапам'ятних часів, їх називають «лісовим м'ясом». Хоча, гриби за наявності білка, трохи уступають натуральному м'ясу, та й то не на багато, а ось за наявності вітамінів, мікроелементів, амінокислот і мінеральних солей, перевершують його в десятки разів.

Здавалося б, що тут немає і тіні для занепокоєння». Однак, насправді, це далеко не так. Справа в тому, що навіть дуже свіжі, добре приготовлені і дуже смачні гриби, ні в якому разі не можна вживати у великих кількостях. А дітям до 14 років, вживання грибів взагалі протипоказано!

Як показують дослідження, грибний білок дуже стійкий до агресивних середовищ. На нього практично не діють, ні оцет, ні вино, ні соляна кислота (головний складовий фермент шлункового соку). Таким чином, переважна частина з'їдених грибів проходить «транзитом» через шлунок, так і перетравлюються вони досить довго – близько 36 годин.

Є й інша, набагато більш серйозна небезпека. Як відомо, що крім їстівних грибів, існують ще й отруйні. Серед останніх є й такі, які досить важко відрізнити від їстівних.

На жаль, не дуже обізнані «грибники» досить часто потрапляють на таку «пастку», що закінчується серйозним отруєнням і навіть може призвести до летального результату.

Сумний і той факт, що навіть абсолютно їстівні гриби можуть призвести до сильного отруєння. Вся справа в тому, що дуже впливає місце їх збору. Якщо поблизу розташовані переробні заводи, металургійні комбінати тощо, то в цьому місці взагалі не можна нічого збирати, тим більше – гриби.

Кожен отруйний гриб після вживання, вже через 10-15 хвилин «заявить про свої права». Це, в першу чергу, біль у животі, блювання, нудота, спазми, біль у правому боці, висока температура. У випадках сильного отруєння, можлива лихоманка, втрата свідомості, дуже прискорене серцебиття, іноді навіть, може йти піна з рота. Тут, природно, необхідна термінова медична допомога у відділенні інтенсивної терапії.

Але є, на жаль, і більш небезпечний ворог серед усіх отрутних грибів – бліда поганка. На жаль, її симптоми отруєння нею, абсолютно не такі, як у інших отруйних грибів. Вона дасть про себе знати» тільки на 3-й-4-ту добу, коли в печінці людини почалися незворотні процеси розпаду. Тут, на жаль, медицина поки безсила. Людині вколюють сильні болезаспокійливі засоби, щоб хоч якось зменшити його страждання. Як це ні сумно, але протиотрути від отрути блідої поганки, поки ще не винайшли.

Роблячи висновки з вище сказаного, варто попередити школярів, особливо, середніх і старших класів, щоб вони ніколи не збирали гриби без нагляду досвідчених грибників, а вже, тим більше, не збирали не знайомі гриби. Ризик тут абсолютно недоречна і може коштувати життя. 



Категорія: 11-й клас | Додано: 17.02.2017
Переглядів: 886 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar