П`ятниця
17.05.2024
06:10
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Важливо, йдучи по життю вперед, озиратися на пройдений шлях?

Дуже важливо, йдучи по життю вперед, озиратися на пройдений шлях, щоб не повторювати зроблених помилок, адже людина отримує великий життєвий досвід, вчиться на помилках. Кожен може зробити неправильний вчинок, тому що неможливо прожити життя по-іншому. У класичній літературі є чимало прикладів, де герой усвідомлює свої помилки, нехай навіть і не відразу.

У приклад можна привести роман Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання». Головний герой Родіон Розкольників робить велику помилку – ...він вбиває стару лихварку і її сестру Лизавету. Після злочину Раскольников впевнений, що вчинив по совісті, вчинив вірно. Він вважає, що цим убивством полегшив страждання багатьом людям. Проте впевненість у правильності свого вчинку поступово зникає. Родіона починає мучити совість. Йому все частіше сняться кошмарні сни, у яких він бачить події, пов'язані із злочином.Одним з таких снів є сон, в якому герой бачить себе маленьким дитиною. На прогулянці зі своїм батьком Родіон бачить таку картину, де п'яні мужики до смерті забивають бідну коняку. Маленький Родіон плаче, просить батька, щоб мужики не робили цього, не убивали коня. З цього сну можна зрозуміти, що Розкольників почав шкодувати про скоєне, в ньому є почуття жалості і співчуття до людей. Родіон все-таки йде в контору і зізнається у скоєному злочині, йому дають вісім років каторги. І тільки там він по-справжньому розуміє, що він зовсім не вбивця і що зробив величезну помилку.Каторга приносить Раскольникову очисні страждання. Таким чином, головний герой Родіон Розкольників, зрештою, усвідомлює свої дії, доходить до сенсу людського життя.

Іншим прикладом може послужити повість В. П. Астаф'єва «Цар-риба». Головний герой, Игнатьич, на початку оповідання здається нам хорошою людиною: він готовий кожному прийти на допомогу, нічого не вимагаючи натомість. Але в його вчинках зовсім немає чистосердечности, стосунки з братом у нього не ладяться. Игнатьич був кращим рибалкою в селі, але свій досвід він використовував далеко не в кращих цілях: він займався браконьєрством.Незважаючи на те, що герой був досить заможною людиною, в ньому присутнє почуття жадібності, тому він переступав межу закону, неправомірно знищуючи рибу у великих кількостях. В один осінній день, займаючись рибальством, Игнатьич виявив величезного осетра у себе в мережах. Він розумів, що з такою великою рибою йому буде впоратися дуже важко, майже неможливо, але допомога брата або механіка він відразу відкинув в силу своєї жадібності. Герой, не впоравшись з рибою, падає у воду, його обплутують мережі, а рибальські гачки впиваються в його тіло.Саме в той момент Игнатьич приходить до духовного усвідомлення свого життя. Він кличе на допомогу брата, але у відповідь чує лише відлуння. Герой розуміє, що в житті зробив дуже багато помилок. Він просить у Бога відпустити рибу на свободу, тим самим визнаючи, що не по силам йому цар-риба. Після його слів риба звільняється і пливе, тим самим приносячи відчуття легкості Игнатьичу не тільки у фізичному плані, але і в духовному. Так, герой розуміє свої помилки, у нього з'являється шанс почати нове життя, не повторюючи минулих вчинків.

Усвідомлення помилок також важливо для того, щоб не збитися з обраного шляху, адже кожна людина хоче прожити життя так, щоб в майбутньому не шкодувати про скоєне. У приклад можна навести розповідь А. П. Чехова «Іонич». На початку розповіді ми бачимо молодого земського доктора Дмитра Йоновича Старцева. З плином часу герой змінюється: він товстішає, стає жадібним, нетовариською. Великий вплив на ці зміни надала родина Туркиных. З'явившись вперше в їх будинку, доктор зачаровує молода дівчина Катя. Він робить їй пропозицію, але отримує відмову.Через кілька років змінився Старцев знову з'являється в Туркиных, але вже не відчуває захоплення цією сім'єю. Доктор не відчуває почуттів до Каті таких, як раніше. Він розуміє, що його цікавлять тільки гроші. Він не шкодує про те, що з ним сталися такі зміни, навпаки, він вважає, що проживає життя так, як треба.

Отже, кожній людині потрібен час, щоб зрозуміти свої помилки, але саме усвідомлення цих помилок дуже важливе, адже воно здатне переоцінити погляди людини, змінити його внутрішній світ.



Категорія: 11-й клас | Додано: 16.11.2016
Переглядів: 533 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar