П`ятниця
17.05.2024
06:10
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 5-й клас

Етична і фантастична сюжетні лінії в оповіданні Паустовського «Теплий хліб»

Філософська притча Паустовського "Теплий хліб" побудована за простою і зрозумілою логічною схемою. Хлопчик Філька, що втілює в першій частині твору "злобу людську", незважаючи на свій юний і, здавалося б, розташовує до доброті вік, грубо обійшовся з попросив у нього хліба конем. Після цього Філька пройшов короткий шлях розплати, каяття, спокути, нагородження за докладені зусилля і, нарешті, очищення від вад. Треба визнати, що ці зовсім не дитячі пристрасті дозволяють вважати казку "Теплий хліб" виховної новелою, яку буде корисно читати і перечитувати далеко не тільки дітям, але і людям будь-якого віку.

Важливий той факт, що в якості грізного судді, насилає кару на село і Фильку зокрема, автор обрав природу. Піднімаючи відразу після фізичного і морального образи коня пронизливий вітер і заметіль, сковуючи річку кригою і тим самим позбавляючи мешканців Бережков можливості перемолоти зерно в борошно на водяному млині, вона показує, що готова поквитатися за принижених і ображених дуже наочно і гранично доступно. Примітно, що розплата за грубість приходить зовсім не тільки по лінії "колючого морозу", але і неминучого голоду.

Тим самим автор дає зрозуміти, що природа, що уособлює в даному випадку моральний закон, загалом і в цілому нещадна до поганим людям і готова безжально умертвити їх. Якщо лютий холод ще можна якось пережити, подолати затяжну голод буде неможливо за законами тієї ж природи. У підсумку ситуація гранично загострюється і не залишає головному герою іншого вибору, крім смерті або спроби терміново спокутувати свою провину.

В житті сюжети, що складаються з злочину і покарання, далеко не завжди протікають так наочно і закінчуються так добре, як у цьому оповіданні. Можливо, саме тому автор щедро додає в оповідання фантастичних персонажів. Це і солдат-інвалід, сто років тому наславший на Бережки безліч бід, і всюдисуща сорока, долетевшая до теплого моря і позвавшая звідти літній вітер, який сприяв зміні погоди. Гранично спрощуючи сюжетну схему і тим самим доводячи свою розповідь до рівня притчі, Паустовський виводить етичну лінію сюжету на перший план.

Можливо, що саме цю мету він переслідував, так як по прочитанні "Теплого хліба" не залишається ніяких сумнівів в тому, що зло буде покаране, а добро переможе в будь-які часи і за будь-яких обставин. Незважаючи на явні остросюжетность і динамічність цього твору його не можна віднести до жанру страшних розповідей. Це, швидше, дидактична казка, заснована на давніх народних легендах і повір'ях, викривальна людські пороки і наставляєш на шлях виправлення допущених моральних помилок.



Категорія: 5-й клас | Додано: 24.05.2019
Переглядів: 334 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar