П`ятниця
17.05.2024
07:51
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Антирасовая політика в «Дітях капітана Гранта»

Жюль Верн завжди зі співчуттям ставився до пригнобленим народам. Викриття рабовласницького ладу, колоніальних грабежів, кровопролитних загарбницьких воєн весь час проходять постійним мотивом у його романах і повістях. Серед його персонажів читач зустрічає представників багатьох націй, національностей і племен. Винятком не став і роман «Діти капітана Гранта». Його неприязнь до расовим забобонам виразно видно навіть в самому виборі позитивних персонажів. представляють народи колоніальних країн.

Взяти хоча б індіанця Талькава. Яким благородством і почуттям власної гідності має цей здавалося б не освічений індіанець. Зустрівшись з волі випадку з командою Гленарвана, він стає їхнім провідником, нітрохи не відчуваючи приниження з боку мандрівників, не даючи їм приводу для яких то б не було глузувань або командирського тону, притаманних про час у відносинах між англійцями і корінним населенням Америки. Більше того, він бачить з боку команди лише повагу по відношенню до нього і відповідає їм взаємністю.Потрапивши в небезпечне для їх життя становище, він всіма силами намагається допомогти своїм товаришам, рятуючи їх від зграї голодних червоних вовків. А коли Роберт, ризикуючи життям, на коні Талькава кидається відводити вовків за собою, він так само, як і Гленарван, переживає за життя хлопчика. Те саме ми бачимо і при нагоді з повінню. Команда потрапляє найсильніший злива і, здавалося б, нічого не може їх врятувати.Але Талькав залишається з друзями до кінця, ризикуючи власним життям, допомагає дістатися до дерева, на яке висаджуються мандрівники, і тільки потім залишає їх, щоб розшукати свого коня і врятуватися з нею, або разом з нею загинути у вирі хвиль. Яким же благородним має бути серце у такої людини. І яким почуттям власної гідності він повинен володіти, щоб відмовитися від подальшого подорожі на "Дункане" лише тому, що він любить свій край і залишається назавжди відданий своїй Батьківщині.

З таким самим обуренням автор показує читачеві так звані резервації, відведені для корінних жителів Австралії в самих глухих і безплідних районах. Але тут ми бачимо не тільки обурення, але і сатиричний нахил по відношенню до колоніальної політики Британії. Це ясно видно при знайомстві з австралійським хлопчиськом Толине. З сарказмом Жюль Верн розповідає про цьому маленькому учневі, який отримав у школі першу нагороду з географії. При цьому він з упевненістю оповідає Паганелю про те, що англійцям належить весь світ.Європа, Азія, Америка, Австралія, всі острови - все належить англійцям. Така впевненість хлопчика викликає сміх у географа.

Звичайно, всі ці пізнання не виробляли б на читача такого пізнавального ефекту, не будь вони вплетені в історію подорожі природним чином, який підкріплюється справами головних героїв. Але це тільки підкреслює справжнє ставлення письменника до антирассовой політиці. 



Категорія: 9-й клас | Додано: 24.01.2017
Переглядів: 507 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar