П`ятниця
17.05.2024
07:09
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Бароковий світ М. Ю. Лермонтова

М. Ю. Лермонтов по-своєму відчував світ. Поет був пов'язаний з космосом, всесвіту. Він і його персонажі відчувають, що вони рухаються по землі. Але землею для них є не якесь певне місце: вони живуть у світі, стикаються з всесвіту. В цьому світі все знаходиться у взаємозв'язку. А земля – це елемент загальної гармонійної структури.

Зв'язок з небом і космосом властива ліричного персонажа автора: Печорину, Мцирі і Демону. Лермонтов розглядав людину як те краще, що створила природа. І це твір охороняється «небом», переважаючим у свідомості поета. Небо з'являється в різних значеннях: і якогось неземного світу, і неосяжної всесвіту, космосу. Відчуття чогось небесного робить лермонтовского героя щасливим. 

В цей же час простежуються нотки тяжіння до земного буття, земного світу, який вважається однією з іпостасей Величної гармонії.

Колосальні масштаби, космічне відчуття світу – фактори, які часто стають об'єктами іронічних насмішок. Однак це тільки зміцнює їх. І відповідь поета подібним ирониям особливо яскравий у творі "Посеред небесних тіл..." 

Лермонтовський персонажі знаходять гармонію у відчутті цілісності земного і небесного. У цей момент в людині проявляється молитовний стан, дитяче почуття. Тоді і з'являється відчуття вічності, характерне для самого автора і його героїв.

Вічність розуміється поетом через стійке усвідомлення безсмертя душі. Це синтетичный погляд на дійсність. І людина сприймається органічним елементом космічного єдності.

В естетиці бароко стилю зазвичай простежується порівняння мікро - і макрокосмосу. А світ живе в одному русі, консолідуючий їх.

Лермонтов мав космічним мисленням, основою якої стали релігійно-філософські складові. Людина, на думку поета, є Божим задумом. І цей задум людина має відчувати у собі і розвивати. Людина повинна досягти духовної вершини своєї природи, основи в тому, щоб в Небі бачити і чути Бога і його ангелів, і насолоджуватися їхнім співом. Деколи такі величні відчуття дуже складно висловити текстом. І тут відбувається їх умисне зниження. Вони проходять через певну іронію і критику. А потім, усунувши помилки, рухаються вгору, молитовним способом до того Вселенському і Вічного. І автор слід задачі не тільки відчувати свою приналежність до космосу, але і оповідати про такий дивовижною містичній практиці. 



Категорія: 9-й клас | Додано: 16.04.2016
Переглядів: 618 | Теги: Лермонтов | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar