П`ятниця
17.05.2024
06:10
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Бунтарські погляди Пушкіна і його віршований опис кріпосного права

Опинившись в південній посиланню і спілкуючись з учасниками самого радикального Південного декабристського суспільства, Пушкін швидко перейнявся бунтарським ідеями і відкрито виступав з різкими заявами з приводу царського режиму і кріпосного ладу. При цьому він зазначав, що в разі початку селянського повстання проти рабовласників сам би взяв участь у повішенні поміщиків. Судячи по охопила його настроям, поет всіляко рвався до революційної активності.

Одночасно, будучи дуже розумною і проникливою людиною, Пушкін приходить до усвідомлення головної слабкості російських революційних дворян. Вона полягала у відриві їх руху від широких мас поневоленого населення. По мірі розвитку подій Пушкін все більше переконувався в тому, що позбавити народ від рабства могла тільки відкрита і смілива боротьба пліч-о-пліч з народом.

На півдні поет гостро конфліктував з мали дуже неприємний характер генерал-губернатором Воронцовим. Він написав на Пушкіна донос, за яким поет восени 1924 року був відправлений у його віддалене від великої цивілізації родовий маєток у селі Михайлівському. Вимушено проживши там два роки, поет добре вивчив життя і культуру народу, почув його пісні і казки, заворожившие його своєю красою і благотворно вплинули на його подальшу творчість.

Під час свого візиту в Михайлівське, що відбувся п'ятьма роками раніше, Пушкін написав вірш "Село", в якому показав вражаючу картину гніту і безправ'я. З його емоційного опису стає ясно, що простий народ волочить своє існування в невігластві, зі слізьми і стогоном. Бездушний і не визнає закону хизування силою присвоює собі плоди селянської праці. Не має власності хлібороб змушений все життя працювати на поміщика і навіть не сподівається на полегшення своєї долі.

Яскраво описавши страхітливі сцени сільського життя, поет переходить до риторичних питань про те, чому він не в силах змінити долю селян на краще і судилося йому стати свідком падіння рабства. При всьому цьому Пушкін не закликає до повалення самодержавства, а уточнює, що чекає на звільнення народу "по манію царя". Менше, ніж через півстоліття після написання "Села" мрія Пушкіна збулася, і цар скасував кріпосне право.



Категорія: 9-й клас | Додано: 04.09.2018
Переглядів: 449 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar