П`ятниця
17.05.2024
07:09
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Образ Швондера і його протиставлення образу професора Преображенського в творі Булгакова «Собаче серце»

Твір для 9 класу на тему «Образ Швондера і його протиставлення образу професора Преображенського в творі Булгакова« Собаче серце ».


 Як відомо, повість «Собаче серце» створена Булгаковим під час, в яке і країна, і все її населення було піддано істотного перелому. Перелому в способі життя, в звички, в поглядах, в правилах існування. І саме в цей час в соціумі виділяється один або кілька людей, які готові досягати своїх цілей, не гребуючи методами, просто використовуючи ситуацію, що склалася в свою користь. Це або лиходії, в образі якого постає в книзі Швондер, або люди, думками і вчинками своїми належать іншій часу. Про таких можна сказати «не в свій час народився». До останніх належить професор Преображенський, антиподом якого зображений в творі Швондер, настільки блискуче зіграний радянським гумористом Романом Карцевим в екранізації повісті.


 Проживають антиподи волею долі в одному будинку. І главою домашнього комітету обирається Швондер. Повний зловтіхи типовий негідник з усіх сил намагається насаджувати свої порядки в своєму «маленькому королівстві». Самодур і негідник, він вважає, що насаджує цієї незначної частини суспільства свої правила, які обов'язково приведуть до процвітання. Насправді ж, мало де гірше, ніж в їх будинку: в під'їздах напльовано і брудно, ніхто з мешканців не поспішає навантажувати себе проблемами, зате вони утворюють гурток самодіяльності, де співають революційні пісні. А Швондер просто блищить серед них своїми промовами і киданими в маси гаслами, які вичитав з газет і сенсу їх абсолютно не розуміє.


 Професор в повісті активно виступає за ненасильство і прояв консерватизму, він - інтелектуал, якому протистоїть неук. Швондер - звичайний виконавець, який не замислюється над реалізацією численних примх ідеологів більшовизму. Він просто виконує ці забаганки, поклоняється існуючого політичного ладу. Для нього документ являє собою справжню силу, слова його в повісті це тільки підтверджують: «документ - найважливіша річ на світі». Швондер і професор Преображенський є яскравими представниками двох протиборчих одна одній соціально-політичних таборів. Зрозуміти один одного вони ніколи не зможуть. Їх істотно розмежовує не тільки рівень особистої культури, а й інтелект, і власне життєве кредо. Пролетарське суспільство іменує людей, подібних професору, «буржуями»,але ж він є представником інтелектуальної складової всього суспільства, яке звикло жити власним розумом і совістю, а не користуватися промашка інших, щоб піднятися вище. А в цьому і весь Швондер - дурна і бездушна маріонетка, яка звикла керуватися чужими істинами і висловами, які не вдумуючись в їх зміст.



Категорія: 9-й клас | Додано: 13.12.2020
Переглядів: 126 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar