П`ятниця
17.05.2024
08:41
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Протилежність фамусовское суспільства і Чацького в комедії «Горе від розуму»


 Чому Олександр Сергійович Грибоєдов назвав свою комедію «Горе від розуму»? Як не дивно, нас зазвичай вчать, що розум і знання дуже важливі. Без розуму і знань немає майбутнього, і їх потрібно обов'язково отримувати. Так чому ж тоді Грибоєдов говорить, що розум і знання приносять горе?


 Комедія розповідає про звичаї радянського суспільства 18 століття. У той час вищий клас був на особливій пошані, і люди вищого класу мали багато грошей. Ці люди швидко брали в своє коло інших багатіїв, схожих на себе і намагалися спілкуватися тільки собі подібними людьми.


 Суспільство Олександра Андрійовича Чацького і Павла Опанасовича Фамусова - дві протилежні сторони. У комедії конфлікт між цими сторонами - головна мотивація твори. Свою назву суспільство отримало тому, що його центром був поміщик засланні.


 Поміщик засланні дуже шанована людина в певних колах, і він готовий спілкуватися з людьми, які знають, як доставити йому задоволення. В його колі спілкування прийнято прикривати виявлені недоліки похвалою, і ні в якому разі говорити про них безпосередньо.


 Чацкий навпаки - чесний, мудрий і освічена людина. Він не вмів лицемірити заради своєї вигоди. Як би важко не було, але Чацкий звик говорити правду і не міг змиритися з тим, що відбувається навколо.


 Що робити таким людям, як Чацький? Найскладніше - підкоритися всім цим правилам відрази і лицемірства для тих, хто не знайомий з брехнею і не може терпіти всі ці дурні вчинки графів і принців.


 Така ситуація актуальна для будь-якого періоду часу, як для минулого, так і для справжнього сучасного світу. Дуже шкода, що дурість і лицемірство в деякому суспільстві переважає і зараз.



Категорія: 9-й клас | Додано: 15.11.2020
Переглядів: 130 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar