П`ятниця
17.05.2024
07:09
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Співчуття в оповіданні «Доля людини» М. Шолохова


 Не всі твори про Велику вітчизняну війну передають баталії і битви. У російськомовній літературі склалося так, що автори уникали опису сцен війни. Зате особливе значення приділяють долю людей. Можливо, саме такий підхід вплинув на Михайла Шолохова. У його творі «Доля людини» показаний Андрій Соколов - фронтовик, який втрачає сім'ю.


 Він знаходить хлопчика, і вже не може пройти повз. Андрій розуміє: якщо він залишить дитину, то пропаде і частина його душі. У важкий для країни і людей час герой зміг зробити добрий вчинок.


 Ні, Соколов не хотів бути хороших в очах інших людей. Та й хіба можна взяти дитину, щоб комусь догодити? Порив душі Андрія був такий сильний, що він відразу зрозумів: всі труднощі вони зможуть подолати разом. Дитина отримає турботи, а сам подарує Андрію Соколову частку домашнього тепла. І від цього стане всім краще, життя відразу зміниться.


 Чи знаєте ви, що на Кавказі не прийнято здавати в дитячі будинки дітей? Якщо вмирають батьки, то діти залишаються у родичів. І це правильний підхід. Соколов, звичайно ж, не кавказець. Він справжній російський, радянська людина, який не зміг пройти повз біди маленького Вані.


 Якби багато хто був хоча б трохи схожими на Соколова, то Світ би змінився в кращу сторону. Подвиг Соколова не в тому, що він взяв хлопчика, а в часі цієї дії. Андрію було важко самому, але він не став виправдовувати свій можливу відмову, а зробив вчинок. «Доля людини» - це розповідь про справжні людях, які були коду-то в нашій країні.



Категорія: 9-й клас | Додано: 07.01.2021
Переглядів: 116 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar