П`ятниця
17.05.2024
08:41
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

"Століття нинішній і століття минулий" (основний конфлікт у комедії А. С. Грибоєдова "Горі від розуму")

Комедія Олександра Сергійовича Грибоєдова по праву можна назвати унікальною, новаторською. Автор не ділить героїв на позитивних і негативних персонажів, залишаючи право дискутувати і міркувати читачеві. У комедії розкриваються найпотаємніші грані конфлікту старого консерватизму і молодого реформаторського покоління.

У середовищі простих розмов і усталених пристойності життя однотипна, размеренна і спокійна. Павло Опанасович Засланні – типовий представник консервативного суспільства. Панові чужі прагнення до розвитку, ідей і знань. На науку він бачить причину всіх нещасть і лих існуючого світу. Сенс існування для людей минулого століття – просування по кар'єрних сходах будь-якими способами, покірна служба і зміцнення високого статусу в суспільстві. Будучи вкрай обмеженими соціальними рамками, вони перестали вірити в духовні ідеали, знецінивши їх на користь паперових орденів і нагород.Серед них дурний вояка Скалозуб, отримав високі звання не за рахунок хоробрості і подвигів, а за часті поклони і солодку лестощі генералам. Сімейство Тугоухих, які живуть у своєму замкненому світі. Жінки стурбовані лише вдалим заміжжям, нарядами за останньою модою і порожніми нудними розмовами. Відвертим презирством нагороджують тих, хто нижчий за рангом. Ігноруються душевні якості і добрі вчинки. В головах фамусовского вищого світу не допускається і думки про те, що вони самі не гідні теплого ставлення до себе.Саме з таких легкодухих людей і складається фамусовское гордовите, жадібне і самозакохане суспільство.

Але настає час, коли на зміну деградації приходить жага прогресу. Молоде покоління, як свіжий подих вітру, прагне зламати існуючу вмираючу систему. Гаряча кров кипить у передчутті майбутнього. Чацький виріс в манірною середовищі лестощів і покірності, пропустив через себе всю її абсурдність і вирішив діяти. Глузування, відчайдушний опір з боку представників минулого століття не зламали дух реформатора. Засланні зневажав кріпаків, а Чацький ненавидів саме кріпацтво, звеличуючи на перше місце людське життя, честь і борг.Головним двигуном прогресу молода людина бачить у науці, нових винаходів та духовному розвитку. Пристрасть до змін, що особливо яскраво виражається в емоційних монологах Чацького, ніж він лише збільшує табір ворогів. Століття минулий відчайдушно чинить опір новаторства, намагаючись зберегти своє тихе усталене положення речей. Сміливість, завзятість і розум – невід'ємні складові змін, аці риси консервативному суспільству чужі.

Грибоєдов А. С. не відкриває читачеві розв'язку комедії. Вічний конфлікт поколінь. Автор лише підкреслює, що розум, бажання діяти і вдосконалюватися стикається з глухою стіною невігластва і презирства тих, хто не прагне жити, а тільки існує у своєму обмеженому і малодушном світі. 



Категорія: 9-й клас | Додано: 16.04.2016
Переглядів: 1337 | Теги: Грибоєдов | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar