П`ятниця
17.05.2024
09:37
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Виняткове суспільне ідеологічне та художнє значення комедії Грибоєдова «Горі від розуму»

Комедія "Горі від розуму" ось вже майже два століття є літературним скарбом, що належить всьому російському народу. Ще у 1870-х роках автор знаменитого "Обломова" Гончарів, помітивши, що твір Грибоєдова відрізняється "моложавостью", передрікав йому нетлінну життя". Він не сумнівався в тому, що комедія успішно подолає по хвилях часу безліч епох, при цьому не втративши своєї актуальності. Окидаючи поглядом минулі століття, можна зробити висновок, що цей сміливий прогноз російського письменника і літературного критика збувся цілком і повністю.

"Горі від розуму" і сьогодні гримить молодими голосами докору, звинувачення, глузування, уїдливої іронії. За багато років вона і справді не втратила свого соціального звучання, що не розгубила свою сатиричну силу і не втратила літературну цінність. Мало того, - успішно подолавши недавні роки лихоліття і розумової сплячки, коли бал правили економічний хаос, егоїстичний матеріальний інтерес і культ споживання, які оголосили високе мистецтво дозвільним пустощами, класична комедія знову вийшла на російську сцену.

Все повертається на круги своя, і, здавалося б, стали за пару століть умовностями і силуетами грибоедовские персонажі знову набираються життєвих сил, відкриваючи очі на те, що фамусовы і молчалины не зникли за серпанком часу, а цілком реально присутні в сучасному житті, знову викликаючи гнів у тих, хто намагається зробити світ чесним і справедливіше.

Знову можна спостерігати, як стикаються старий і новий час, звичка до неробства і паразитизму і бажання творити, змінювати, покращувати і оживляти навколишню дійсність. І ось вже, як і два століття тому, грибоедовские афоризми влучно й безжально разять соціальні пороки, називають речі своїми іменами, допомагають зрозуміти, що відбувається навколо і вселяють надію на те, що примітивні споживчі та інші ідеологічні орієнтири, здавалося б, назавжди запанували в суспільстві, будуть рано чи пізно скинені.

Це означає, що в який вже раз професійні актори і прості любителі театру одягають костюми персонажів "Горя від розуму" і покажуть на великих і малих сценах вдячній публіці, що безкомпромісна боротьба відсталості і міщанства з прогресом і свободою - це не тривожна ознака непростого поточного періоду історії, а давній, як світ, конфлікт. І, мабуть, головною літературною заслугою Грибоєдова є внушенная їм впевненість у тому, що запанувала в суспільстві зло можна викрити, так і перемогти.



Категорія: 9-й клас | Додано: 23.05.2019
Переглядів: 256 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar