А. С. Пушкін. "У глибині сибірських руд"
У своїх віршах А. С. Пушкін часто використовує метод посвячення творів своїм друзям юності - декабристів. Одним з таких творів є вірш "У глибині сибірських руд", написаний ним у 1827 році, в якому він висловив свою громадянську позицію по відношенню до своїх друзів юності - декабристів.
Повстання декабристів не дало позитивних результатів, що при тому положенні в суспільстві і розподілі політичних сил не дивно. Але і марним воно не було. Воно сколихнуло громадськість, дало поштовх новим революційним силам. Але для декабристів їх невдача обійшлася надто дорогою ціною - багатьох з них відправили на каторгу в забайкальські рудники. Олександр Сергійович знав про патріотичних почуттях своїх друзів і підтримував їх.І незважаючи на небезпеку, якої зазнав сам, він пише і посилає їм вірші, в яких намагається підтримати їх морально, такі, як "До Чаадаеву", "Мій перший друг...".
У вірші "В глибині сибірських руд" на перший план виходить громадянська позиція як самого поета, так і його друзів-декабристів, тема відданості ідеям. Пушкіна упевнений сам і намагається переконати товаришів у тому, що вони страждають не дарма, що "Не пропаде ваш скорботний труд І дум високе прагнення." Він намагається вселити в них упевненість на швидке звільнення, дає надію на краще майбутнє.
Поштовхом до написання цього твору стало не тільки засудження декабристів на каторжні роботи, але і вірність їх дружин, які виїхали за своїми чоловіками до Сибіру. Ці вірні подруги залишили свої теплі затишні будинки і пішли слідом за чоловіками, не дивлячись на те, що їх теж в Сибіру очікує не святкова життя, а існування у важких умовах, без звичних свят і розваг. Їх не лякає ніщо: ні тяжкості довгого важкого шляху, ні сибірські морози, ні позбавлення. Їх суспільне становище, багатство, знатність залишалися осторонь.Відданість і вірність коханій людині, бажання підтримати його, бути поруч у важку хвилину, перенести з ним все те, що йому судилося - ось головна мета їх героїчних вчинків. Це справило на Пушкіна величезний вплив.
У цьому вірші Пушкін використовує багато виразних епітетів, таких як "скорботний труд", "високий політ", "страшні кайдани", "вільний голос", що ще більше підкреслює цінність патріотичних вчинків його товаришів. І як заклик, як надія на звільнення звучать його слова "...Кайдани страшні впадуть...". Це вселяє надію на те, що їх мрії збудуться і вони візьмуть участь у руйнуванні самовладдя.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 29.01.2017
|
Переглядів: 893
| Рейтинг: 0.0/0 |
|