Існує одна незвичайна здатність — бачити казки у повсякденному житті, знати, де живуть дивовижні істоти, чітко бачити хто з них добрий, а хто злий. Це всі знають казкарі. Також вони знають де розташоване тридев'яте царство, куди дівається час і хто змушує зірки яскравіше світити на небі. Мати таке чудо, яке підвладне тільки тобі, - це дорогоцінний вміння казкарів. Вони обдаровані творчістю і фантазією.
Як же проявляється чари казок? Головна складова казки – мораль. Тому вона живе вічно і не руйнується, відкриваючи свої секрети дітям. Дає найнеобхідніші життєві настанови. Вчить не робити помилок, а також терпіння й послуху.
Досить згадати казку про «Царівну-жабу», сини слухняно виконували незвичайні бажання свого батька, який був царем. Мета була одна — виконати прохання батька. Це чудовий приклад поваги і шанування своїх батьків. Або ось у казці «Гуси-лебеді» дівчинка послухалася батька з матір'ю і опинилася в біді, а коли усвідомила свою помилку, то природа запропонувала їй свою допомогу.
А яка мораль «Колобка»? Що не варто тікати від старших, а то можна опинитися в небезпеці. Не потрібно бути хвалькуватим, гордовитим і легковажним, остерігатися того хто підступний і лицемірний з тобою, не бути довірливим до тих, хто тобі лестить. «Ріпка» вчить всіх любити і знаходити з усіма спільну мову.
У цих казках кінець завжди позитивний, а це означає те, що в дитині з дитинства виховується оптимізм. І як би важко не доводилося герою, він у будь-якій ситуації стає переможцем. У казках добро завжди перемагає зло.
У казках приховані самі необхідні і важливі закони життя, без яких не збереглося духовне здоров'я нації. Ці закони переходили від одного покоління до іншого, через всі часи.
З дитинства беруть свій початок всі творчі витоки. І як би не був талановитий чоловік, дитинство є тією злітною смугою, від якої залежить чи буде літати обдарований крилами або так і буде сидіти в гнізді.
Якщо б людина не забував, те щастя, яке проникало в душу, коли, затамувавши подих, слухав казки, то менше відбувалося б злочинів і нещасть.
Сила казок не відбуваються чудеса, вони мають вплив на формування особистості дитини в майбутньому.
|