Напевно, кожна людина хоче вірити в диво і в існування казкових персонажів. Але ж є такі люди, які не тільки вірять, а й точно знають, де живуть всі казкові істоти, як з ними можна зустрітися, хто з них добрий, а хто злий. Ці люди називаються казкарями. Саме вони відають усі стежки, які можуть привести тебе в тридев'яте царство або дрімучий ліс, де живе кощей безсмертний і баба яга. Вони точно знають, хто протирає зірки ночами, щоб вони яскравіше сяяли, куди сховалося сонечко або де захований труну кришталевий зі сплячою красунею. Казкарі наділені безцінним даром, фантазією, яка робить їх життя захоплюючій і дарує всім іншим дивовижний світ казки.
Казка - це не тільки чарівна історія, але і важлива частина нашого життя. Вперше з казками ми знайомимося в ранньому дитинстві, коли їх читають нам наші мами. Знайомлячись з казковими персонажами, переживаючи за них, ми осягаємо вічні істини. Казка нас навчає і виховує. Ми вчимося послуху і терпінню, починаємо розуміти, що за власні вчинки кожен з нас повинен нести відповідальність.
Наприклад, в казках «Гуси-лебеді» і «Сестричка Оленка та братик Іванко» через те, що діти не прислухалися до поради старших (в першому випадку дівчинка своїх батьків, а в другому, брат сестру), вони потрапили в біду.
«Ріпка» ж показує нам, що навіть з найскладнішою ситуацією можна впоратися, якщо звернутися за допомогою і дружно, всім разом взятися за справу.
Більшість російських народних казок закінчуються добре: їх персонажі усвідомлюють допущені помилки і виправляють їх. Це дозволяє виховувати дітей оптимістами. Адже в будь-якій складній або важкої ситуації герой не опинявся, він обов'язково вийде переможцем.
У багатьох казках ми можемо спостерігати боротьбу добра і зла, причому перше здобуває безсумнівну перемогу над другим. Таким чином казки показують, що важливо зберігати добрий початок, яке притаманне кожній людині, намагатися його не втратити.
Крім того, в казці зашифровані життєво важливі закони буття, що дозволяють зберегти духовне здоров'я нації і забезпечувати її виживання. Вони зразок естафетної палички передаються з покоління в покоління і проходять через тисячоліття.
У дитинстві закладається майбутній потенціал людини, в тому числі і творчий. Від того яким буде дитинство - ця важлива стартова площадка, залежить, чи зможе він надалі перетворитися в самостійну відповідальну особу, або назавжди залишиться «пташеням», нездатним приймати рішення, вибудовувати взаємини з оточуючими його людьми. Якби, стаючи дорослою, людина не забував ту доброту і ті настанови, які несуть в собі казки, світ би був добрішим, було б менше нещасть і злодійств. Казки ж вчать любові і співпереживання, а, зберігши в душі ці правильні настанови, людина не зважився б на погані вчинки.
Казки є чарівними не тому, що в них відбуваються дивовижні чарівні речі, а за своєю суттю. Вони неймовірним чином здатні впливати на почуття дитини, впливають на формування його характеру, а, значить, визначають, яким він виросте людиною.
|