Твір на тему «чи Легко бути добрим?», 9-й клас
Кожному з нас в дитинстві розповідали казки про добрих героїв і ставили їх у приклад. А після говорили про те, що до людей треба ставитися так само, як хотілося б, щоб вони ставилися до нас. І ми свято вірили в ці неписані істини, намагаючись чинити правильно. Але чому ж тоді інші люди далеко не завжди ставляться до нас так само, а часом і користуються нашою добротою?
Як взагалі пояснити поняття доброта? Банально допомагати кожному в скрутній ситуації? Підтримувати їх, словом і втішати? Або просто бути безкорисливим і нічого не чекати натомість? Останнє якраз таки дуже непросто, адже сучасні реалії передбачають плату за будь-яку допомогу.
Шкода це визнавати, але люди абсолютно не цінують доброту. А якщо віддавати їм її регулярно, так і взагалі перетворюються на егоїстів. Бути добрим – важка ноша. І в сучасному світі, я вважаю, необхідно бути добрим тільки з тими, хто добрий або близький до тебе.
Раніше я дружив з одним хлопцем. Нам ніколи не було нудно: ми разом робили уроки, грали і ділилися речами. Однак потоваришувавши з іншим хлопцем із сусіднього двору, він немов забув, скільки ми зробили один для одного. Ця ситуація дала мені неоціненний життєвий досвід, і тепер я знаю, як швидко забувається все хороше.
З тих пір ще одним спірним питанням для мене стала ситуація – відповідати на агресію і ворожість, добротою і щирістю. Будучи дитиною, я часто чув від старших, що якщо до тебе лізуть битися треба намагатися вирішити все словами. Папа завжди говорив, що треба або втекти, або дати здачі. І зараз я розумію, що кожна рада був дуже вірним, але не окремо, а разом. Кожна ситуація унікальна і, вступати теж треба по-різному. Адже універсальної відповіді немає.
Так, бути ввічливим і допомагати іншим це добре, але спочатку треба розібратися: чи дійсно людині потрібна допомога або він хоче використати тебе в корисливих цілях? Адже багато людей, життя яких тяжке і безрадісне і наша доброта може зробити її хоч трохи світліше. Але є й ті, хто просто вміло користується цим.
Добрим для всіх не будеш – золоте правило життя. Але прагнучи цього, ми можемо зробити світ кращим. Не варто обмежувати свої інтереси, але йти на компроміс просто необхідно, адже це і робить нас людьми – розуміння інших.
|