Вівторок
11.02.2025
04:12
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Доля Олівера Твіста (За романом Ч. Діккенса "Олівер Твіст")

Чарльз Діккенс у своїх творах, розкриває проблему стану бідних людей в Англії вікторіанської епохи. В історії Олівера Твіста — Діккенс описав принижене стан англійського народу, змушеного займатися незаконними справами для того, щоб просто вижити в тому жорстокому світі.

Герой роману, виріс в робочому будинку, в одному з найбільш несправедливих державних закладів того часу, деякі називали це місце «Бастилією для бідняків», однак на відміну від знаменитої в'язниці, в робітний дім, поміщали не злочинців, а просто людей у яких не було можливості прогодувати себе, будь-яке звернення за допомогою в суспільство, означало приміщення в це зловісне місце.

На прикладі Олівера, можна побачити жорстоке поводження з дітьми в цьому закладі, наприклад за те, що він просто попросив добавки каші, його жорстоко покарали і відправили в служіння трунарю.

Недовго попрацювавши у трунаря, хлопчик змушений був тікати від нього, так як побився з хлопчиком з притулку по імені Ве. Причиною бійки стало образа з боку Ве, пам'яті покійної матері Олівера.

У наступній частині роману, Олівер потрапляє в руки злочинного світу, його вихованням займається зграя злодіїв на чолі з головою злодіїв Лондона, Фейджина. Фейджин, це старий скупник крадених речей, він мав вирішальне слово в зграї, також в зграї були: грабіжник Білл, вулична дівка Ненсі, а також якийсь пан на ім'я Монкс.

На шляху Олівера, зустрічаються і добрі люди, наприклад доброї душі людина, містер Броунлоу, дівчина по імені Троянд, місіс Мейлі і навіть вулична дівка Ненсі, незважаючи на свій рід занять, виявилася зовсім непоганий дівчиною, правда за це їй довелося заплатити життям.

Злочинці хотіли схилити Олівера до хибного способу життя, але завдяки чесності хлопчика, і допомоги добрих людей, їм це не вдалося.

Діккенс, наділив своїх героїв ідеальними якостями, Браунлоу, добрий і зовсім безкорисливий людина, а сам Олівер, незважаючи на те, що виріс в атмосфері брутальності і жорстокості, був добрим, чесним і правдивим хлопчиком.

У цьому романі, справедливість восторжествувала, всі лиходії отримали по заслугах, сам Олівер знайшов рідних і отримав спадщину, а містер Броунлоу, знайшов сина. У романі піднімаються питання соціальної нерівності класів і несправедливість по відношенню до малолітніх у робітних домах. Цей роман Діккенса, відкрив нам жорстоку атмосферу Англії ХІХ століття.



Категорія: 10-й клас | Додано: 21.11.2016
Переглядів: 873 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar