Вівторок
11.02.2025
10:56
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Філософська лірика Ф. В. Тютчева

Творча спадщина Тютчева включає в себе:

- приблизно 50 віршів, перекладених з інших мов,
- 250 оригінальних віршованих творів,
- кілька статей для публікацій.

Серед 250 своїх віршів трапляється багато невдалих. Однак є просто шедеври філософської лірики. Вони безсмертні й недосяжні по глибині задуму і масштабом натхнення.

Формування Тютчева як поета відбулося на рубежі 20-х і 30-х років 19 століття. В цьому інтервалі з'явилися такі літературні перлини, як «Бачення», «Цицерон», «Безсоння», «Осінній вечір» та інші. Лірика митця насичена напруженими ідеями і загостреним почуттям трагічності життя. Така лірика художньо відобразила складність і неоднозначність реальності.

Філософські позиції поета складалися під впливом натурфилософских ідей Ф. Шеллінга. У його творах йде безперервне протистояння природи і людини. І тут людина веде нерівну битву з життям, долею і самим собою. Особливий акцент автор робить на зображенні гроз і потрясінь, як у природі, так і в людській душі.

Пізня лірика Тютчева забарвлює природні образи в новому національному колориті. Художня техніка автора відображає загальне для вітчизняної поезії прагнення від романтизму до реалізму. Ідейне наповнення філософської лірики поета виділяє більше своєю глибиною, ніж різноманітністю. Менше тут приділяється уваги співчуття. Хоча є деякі винятки, насамперед пов'язані з такими віршами, як: «Сльози людські» і «Пішли, Господь, свою відраду». 

У філософській тютчевської поезії переважають такі мотиви:

- межі, створені для людського пізнання,
- ліміти у вивченні людської особистості і людського Я»,
- обмежена гармонія людини з природою,
- ніжне і скромне визнання рубежів людської любові.

Також є і мотив неспокійним, метушливим і таємничою первинної основи життя. В цьому плані поет по праву вважається своєрідним і найвидатнішим творцем у всієї російської поезії. У такому мотиві відображається вся його поезія. І унікальна в своєму роді лірична філософія хаотичності і стихійного божевілля найкраще представлена в наступних віршах: «Свята ніч», «Нічні голоси», «Про віща душа моя» і «Божевілля».

Описи природи і відлуння любові у митця пронизані такою лінією: за всім цим є їх страшна, фатальна сутність. З цієї причини печаль завжди є невід'ємною частиною авторського філософського роздуму. І тільки в політичній поезії автора є бадьорість, воля і надії, які часом його підводили. Така поезія Тютчева виходить слабкіше його філософської поезії. Щоб стати справжнім поетом в напрямку, обраним Тютчева, потрібно було щиро, по-справжньому любити свою вітчизну, добре її знати і вірити в неї. Поет не раз зізнавався, що такого почуття у нього не було.Він у вісімнадцятирічному віці виїхав за кордон. І повернувся на батьківщину через 22 роки. Все це час він не знав своєї країни. І в деяких творах («по дорозі», «Знову твої я бачу очі», «Дивився я, стоячи над Невою») він говорив, що вітчизна не є йому «рідним краєм».

Внесок Тютчева у розвиток вітчизняної поетичної лірики пов'язаний з його історичним статусом. Поет навчався мистецтву у Пушкіна. Потім сам навчав ліриків послепушкинской епохи. Його в першу чергу помітили Некрасов і Тургенєв. Другий передбачив автору на початку його творчого шляху славу «співця своїх настроїв» і могутнього представника філософської лірики. Так і сталося. 



Категорія: 10-й клас | Додано: 17.04.2016
Переглядів: 672 | Теги: тютчев | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar