Вівторок
11.02.2025
11:03
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Філософська підоснова роману Бальзака "Шагренева шкіра"

Після написання роману "Шагренева шкіра" Бальзак вперше дізнався, що таке справжня літературна слава. Вона стала заслуженою нагородою за те, що автор з юних років активно цікавився природою внутрішніх людських "двигунів" - волі, розуму і емоцій. Тим самим він намагався знайти відповідь на суто науковий питання про вплив почуттів на психічну стійкість людини і тривалість її життя.

Треба зауважити, що цю проблему намагаються вирішити і сучасні медицина та психологія, виявляючи, в якій пропорції співвідносяться зміцнюють і згубні передумови. Але і без складних наукових звітів добре відомо, що бажання виснажують людину, а можливості деколи знищують його.

Зробивши висновок про те, що інтенсивний спосіб життя призводить до її скорочення, автор переніс його в роман, в основу якого ліг добре зрозумілий читачам конфлікт бажаного і дійсного. В незвичайній символіці цього твору, в його нестандартній композиції та захоплюючому сюжеті можна було легко простежити, як людина рухається до свого морального та фізичного кінця.

Висока чуттєве напруга і повсюдне взаємопроникнення вимислу і реальності стали фоном для всеосяжної критики тих суспільних відносин, які сформувалися в результаті буржуазної революції 1830 року. Тепер все кермо правління людськими долями були в руках безжального банкіра, а охороною цього порядку зайнялися догідливі й продажні журналісти.

Фактично це твір піддає нещадній критиці весь психологічний настрій нового соціального середовища, сводившийся до розчарування і невіри в майбутнє, а також ті способи безглуздої трати сил, які були властиві цьому суспільству. При всьому цьому роман "Шагренева шкіра" не нав'язував готовий рішень, а шукав їх.

У калейдоскопі його сюжетних поворотів вивчалися як спроби огорожі від руйнівних пристрастей, так і способи добровільного згоряння в їх вогні. При цьому виявлялося, що холоднокровність антиквара, егоїзм Феодори, безбарвні будні швейцарських пастухів були безплідні, як азартна гра і марнотратство.

Невблаганно стискується шматочок шкіри сьогодні став універсальним символом неминучої розплати за будь-які придбання, отримані ціною добровільної розтрати життєвих сил. Можна сказати, що шагренева шкіра стала фатальним талісманом і для самого Бальзака, - творця, вщент зруйнувало себе у вогні літературних шукань.



Категорія: 10-й клас | Додано: 21.04.2019
Переглядів: 387 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar