Як правильно оцінити образ Обломова?
Коли читаєш роман «Обломов», то відчуваєш суперечливі почуття. З одного боку, головний герой мріє. Він згадує своє щасливе дитинство. Хочеться слідувати за Іллею Іллічем, щоб перейнятися його світом. Він постає добрим і мрійливим людиною.
З іншого боку, персонаж викликає невдоволення. Люди діяльні чинить великі справи, а Обломов лежить і фантазує. Як же правильно оцінити образ Обломова, який породив ціле явище?
Якщо міркувати однозначно, то можна отримати помилкова думка. Тільки подивіться: Ілля Обломов не проявляє активності. Він не допомагає людям і державі. Створює чи щось даний персонаж? Ні! Він заслуговує «звання» ледаря і марнотратника життя. Тільки от хіба можна критикувати людину, яка нікому не приніс зла? Бачите, вже не все так однозначно, як може здатися при першому прочитанні.
Ілля Ілліч намагається щось поміняти, але він вихований в умовах, які сформували його лінь. Навіть улюблена Ольга не може нічого змінити. Ілля Обломов в душі страждає від того, що він такий, але мрії пересилюють реальність, в якій Обломов відчуває себе дискомфортно. Штольц намагається його врятувати, але Обломов живе минулим. Хіба ми не такі, як Ілля Ілліч?
Це добрий персонаж, який міг би щось змінити не тільки в своєму житті, а й у долі інших людей: свого слуги, Ольги. Швидше за все, Обломов зробив би життя даних персонажів краще, відкрив би їм цілий світ. Однак Ілля Обломов занурився в лінь і мрії, які в кінці привели до загибелі цього незлобивого людини.
Обломов породив явище, назване «обломовщиною» по його прізвища. Однак правильно сказати так: такий стан характеризує багатьох людей. Потрібно перемагати «обломовщину», але в Іллі Ілліча ми можемо повчитися любові: він дозволив Ользі бути щасливою дівчиною. Як видно, не можна однозначно судити людину.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 04.11.2020
|
Переглядів: 189
| Рейтинг: 0.0/0 |
|