Вівторок
11.02.2025
05:01
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Які можливості відкрив жанр казки Салтикова-Щедріна?

Свої сатиричні, гострої соціальної спрямованості казки, в стилі байок Езопа тільки в прозі, Салтиков-Щедрін (Салтиков – прізвище, а Щедрін – літературний псевдонім) почав писати на схилі років, в основному, в першій половині вісімдесятих років XIX століття. Пройшовши «вогонь» посилання «воду» розуміння кояться навколо беззаконня і утисків, а також «мідні труби» державної служби і слави від уже написаних романів, Михайло Євграфович з його палкої, зовсім ще юною душею, не міг залишитися осторонь і зовсім в гоголівському стилі, але тільки ще більш принизливо і нещадніше, бичував людські та суспільні вади.

Не випадково для своєї політичної сатири Салтиков-Щедрін обрав жанр казки. Саме казка, особливо у випадках широкого використання езопівської мови та тварин, в яких легко вгадувалися риси цілих верств суспільства, його еліти, а іноді й окремі особистості, дає можливість долати перепони цензури, так і запобігає можливі гоніння, якби все це писалося відкрито у вигляді памфлетів та/або статей. Але казка накладає і певні обмеження, більшість з яких Михайло Євграфович обходив, а інші, навпаки, брав на озброєння.

Наприклад, правило хорошого кінця у казки, Салтыковом-Щедріним не дотримувалося. Його казки закінчувалися, як мінімум, сумно або як сміх крізь сльози, але по більшій частині трагічно. Тому його казки незвичайні і сповнені суворої життєвої правди, правда сильно перебільшеною і частенько доводимой через гротеск до абсурду у своїй фантасмагоричности. Чи обов'язкове протистояння Добра і Зла, сатириком переводилося в парадигму боротьби інтересів можновладців і трудового народу, основу якого за часів Салтикова-Щедріна становило селянство, тільки нещодавно звільнений з рабства юридично, але морально зберігає внутрішнє «рабство». На відміну від казкових стандартів він однаково ставився до своїх персонажів, вважаючи їх однаково винними у ситуації в суспільстві ситуації.

Михайло Євграфович широко користувався народною мовою і фольклором, його казки сповнені афоризмів і евфемізмів і не випадково його видавці прозвали їх казками для «дітей неабиякого віку», які ще мають можливість стати активним громадянином своєї країни.



Категорія: 10-й клас | Додано: 05.04.2019
Переглядів: 381 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar