Вівторок
11.02.2025
04:07
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Характеристика Чичикова в поемі «Мертві душі»

У поемі «Мертві душі» Гоголь представив дуже багато різноманітних персонажів, серед яких не останнє місце займає Павло Чичиков. Це збірний образ, Пушкін наділив головного героя різними якостями, які були властиві поміщикам XIX століття. У російській літературі з'явився новий вид авантюриста-винахідника.

Однією з головних рис його характеру є вміння пристосовуватися. При зустрічі з кожним з поміщиків, він, визначаючи їх натуру та інтереси, відразу перевтілюється, вибираючи потрібну йому манеру поведінки. У розмові з Маниловым Чичиков ставить на ввічливість і чемність. З пані Коробочкою з'являється нахабство і безцеремонність, оскільки дамі чужа делікатність. З перших слів Ноздрева герой розуміє, що цей поміщик вибирає панібратські стосунки, тому відразу ж переймає його стиль спілкування.

Така манера поведінки робить його своїм серед нових знайомих. Але Чичиков іншого. Він, як і Плюшкін, бачить сенс існування в примноженні. При цьому для чиновника злато – це шлях до добробуту своїх рідних. Павло Іванович ставить перед собою нові завдання і досягає їх. Звичайно, він не вибирає хороші манери, не гребуючи перед хабарем, обманом і різними махінаціями.

Його багатогранність, активність і підприємливість могли б послужити для добрих цілей. Коли ж головний герой став таким, що вплинуло на формування характеру чиновника? Про це йдеться заходив в розділі, де описано дитинство Чичикова. У підлітковому віці він не мав друзів, проводячи час у маленькому приміщенні, де вікна ніколи не відкривалися через хворобу батька. Автор вказує, що життя маленького Павлуші була кислою і похмурою.

Його батьки бідні дворяни, що залишили у спадок лише невелику частину міді. Батюшка наказав синові добре вчитися, намагатися догоджати спочатку вихователям, а потім начальству. В заповіт мова не йшла про борг, моральності і честі, тому син вирішує, що такі якості будуть тільки заважати. За бажанням батька Чичиков став слухняним учнем, не виблискуючи якимись талантами. Гроші батьків, він не витратив, а навпаки – примножив. Ще в школі навчився спекулювати, також показував своїм друзям різні фокуси за гроші.

Автор частково виправдовує головного героя, він ще не зовсім безнадійний. З одного боку, перед читачем постає шахрай-авантюрист. З іншого боку, його цілеспрямованість і винахідливість залишають надію на можливі зміни в характері. 



Категорія: 10-й клас | Додано: 02.12.2016
Переглядів: 662 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar