Велика частина європейської частини Росії - це тепле літо і холодна зима. На полярному півночі літо прохолодне, а зима дуже холодна. У Північній Росії температура повітря нижча, ніж в Антарктиді.Погода в Росії була однією з найбільших її захистів: якщо згадати війну Росії з Францією тисяча вісімсот дванадцятого року, адже Наполеон так і не зміг перемогти її через льоду і снігу, і був змушений відступити, а в період Великої Вітчизняної гітлерівські війська також відчули на собі всю суворість зими протягом початку сорокових років двадцятого року, що зіграло свою роль у перемозі радянської армії.
Місто Оймякон - вважається найхолоднішим населеним місцем на землі. Його зимові температури знижуються до мінус шістдесяти п'яти градусів. Середня зимова температура в Москві становить мінус дванадцять градусів, а влітку плюс двадцять чотири градуси.
Насправді Росія настільки холодна, що напівпровідники широко не використовуються в авіоніки, тому що вони перестають працювати при таких мінусових температурах. Замість цього використовуються транзистори.
Європейська частина Росії вважається найбільш густонаселеною, тут розміщена основна частина населення. Її межами є Урал на сході, Баренцове море на півночі, через Фінляндію, Чорне море на заході і Каспійське море на півдні.
Європейська частина відокремлена від азіатської частини (Західно-Сибірські рівнини) Уральськими горами.
Майже половина території знаходиться нижче двохсот метрів, і велика частина території розташована далеко від морських узбереж. До країн, що входять в цей регіон, відносяться Фінляндія та країни колишнього СРСР, Білорусь, Грузія, Казахстан, Латвія, Литва та Україна.
На всій території Росії спостерігаються різні кліматичні умови, так як це дійсно величезна країна, яка поширюється через одинадцять часових поясів - десять тисяч кілометрів зі сходу на захід і чотири тисячі сімсот кілометрів з півночі на південь. З-за величезного масиву Росії кліматичні зони розділені на дві частини: європейську і азіатську.
|