Книги, які не старіють
Чи читаєте ви хоча б одну книгу в місяць? Якщо ні, то це сумно. Адже про що можна поговорити з людиною, яка не читає? Читаючи, ми не тільки виносимо якісь уроки для себе, але і стаємо більш освіченими і цікавіше. Книга - це не тільки джерело знань, але і помічник. Часто в ній можна знайти відповіді на хвилюючі вас питання. Книги завжди з'являються і з'являються. З кожним днем все більше і більше нових письменників, які відкрили в собі письменницький талант. Найчастіше я читаю сучасну прозу, але не варто забувати і про нашій класиці. Чому саме класичну літературу проходять в школі? На мою думку, саме із-за того, що вона повчає нас, як слід робити і чого краще не робити і уникати в своєму житті. Раніше письменники писали ніби на всі часи. Книга ніби й старіє, а от її унікальність і читабельність з кожним роком лише збільшується. Чудово, що раніше писалися книги, які не набридають, які можна перечитувати мільйони разів і з кожним разом вони будуть «відкриватися» читачеві з іншого боку. Класичні письменники завжди піднімали актуальні теми, саме з-за цього їх твори не втрачають своєї актуальності і донині.
У кожного з нас є улюблені книги після прочитання, яких залишаються яскраві враження. Звичайно, якщо у людини немає улюбленої книги, значить він ще не знайшов ту, яка змусить його серце битися швидше. Найчастіше книги, які не старіють, зачіпають тему любові, добра і зла, несправедливості.
Для мене книгою, яка не старіє, є «Божественна комедія» автора Аліг'єрі Данте. Я вважаю, що саме в ній зібрані ті актуальні теми, з-за яких можна вважати даний твір не старіючим. «Божественна комедія» є безсмертним твором з глибоким філософським змістом. «Комедією» автор назвав свою поему, тому що в середньовіччі комедією називалося кожен твір із сумним початком і благополучним кінцем. В книгу входять три частини, де розкривається сюжет про загальної несправедливості, смерті коханої і призначення любові.
Головний герой твору Данте. Коли він потрапляє в Пекло, він вірить і відчуває, що справедливість є. Адже саме там знаходяться земні грішники, які несуть Божу кару. З кожним днем герой починає втрачати впевненість. У всьому творі, по суті, описується подорож душі з потойбічним світами. Пекло-місце для земних грішників, а Рай показує головному героєві, що любов-це не почуття до конкретної людини, а любов до усього що є. Данте показує нам через свого героя не тільки власну трагедію, але і загальносвітову. При читанні поеми ми можемо побачити те, як герой падає духом, воскресає і шукає розради.
Саме запам'ятовується і дивовижне в книзі те, що його ім'я не вказано ніде, тільки на обкладинці, а інші персонажі звертаються просто на «ти».
Автор у поемі виділяє такі проблеми, як боротьбу за ідеал, а саме ідеалом для Данте було християнське вчення і власні погляди, співвіднесення загробного і земного світу, смерть, коли померла кохана, поет дуже горював. А саме «Божественна комедія» - це спроба возз'єднатися хоч і ненадовго назавжди втраченої жінкою.
Читання цього твору викликало у мене безліч різних емоцій. Я вважаю, що хороша книга повинна змушувати замислюватися.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 11.07.2020
|
Переглядів: 232
| Рейтинг: 0.0/0 |
|