Твір на тему: «Лицемірство». 10 клас
Лицемірство - поведінка, що прикриває зловмисність удаваним чистосердечием, чеснотою.
У повсякденному житті ми часто стикаємося з лицемірством. Лицемірство – одне із самих непристойних якостей людини. Лицемірство отруює наше спілкування, а часом, знаючи правду, воно може навіть вражати і приголомшувати. Кажучи без перебільшення, ми можемо погодитися з висловом Жана де Лабрюйера: «Особисте велич є лише нікчемність, як помилкова чеснота – лицемірство».
Лицемірство зустрічається не тільки в житті, але і в творах великих авторів. Наприклад, у своєму оповіданні «Хамелеон» А. П. Чехів описує Очумелова, який за своєю вдачею був людиною двоїстим. Після того, як Хрюкіна, маловідомого людини, вкусила собака, вони починають розбиратися в тому, що трапився інцидент. Спочатку, вони хочуть покарати собаку, але потім дізнаються, що вона належить авторитетній особі цього міста – генералу і вирішують завести собаку йому. У кульмінації цієї розповіді з'ясовується, що собака належить Володимиру Івановичу – брата генерала, якому вони віддають собаку.
Приклад лицемірства ми можемо спостерігати в іншому творі А. П. Чехова. У ньому описується ситуація, яка сталася на похоронах важливого особи. Там було безліч людей, коней з гербами. Побачивши все, що відбувається, автор задається питанням: «А чи зробив він за все життя хоч одну добру справу? Пригрів чи бідняка?» Він був вражений тим, що сталося, і сказав, що все, що відбувається - мішура.
У висновку свого оповідання, хочеться відзначити, що в житті треба бути постійним, однозначним, говорити правду, не бути лицемірним. Хочеться закінчити словами Арбітра Гайа: «Немає нічого безглуздіше дурних людських забобонів і пошлее лицемірною строгості».
|