Четвер
06.02.2025
01:54
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Література в кінематографі

Однією з тем письмових робіт в старших класах російських шкіл є «Література в кінематографі». Твір зазвичай передбачає або аналіз процесу «перекладу» літературних творів на мову кінофільмів в цілому, або характеристику якоїсь однієї або декількох конкретних екранізацій. Отже, вашій увазі пропонується: «Російська література у вітчизняному кінематографі» — твір учениці 10 класу.

Література і кінематограф – дуже близькі види мистецтва. І тому багато літературні твори з часом стають основою для фільмів. Режисери, надихнувшись тим чи іншим творінням письменників, знімають свої картини. Деякі з них стають шедеврами, а деякі виглядають жалюгідно – особливо на тлі оригіналу.

Російська література дуже широко відбита у вітчизняному кінематографі. Багато фільми завоювали всенародну любов. На них виховувалися цілі покоління наших дідусів і бабусь, тат і мам. До таких можна віднести, наприклад, серіал «Тихий дон» за епопеї Михайла Шолохова. Він був знятий режисером Сергієм Герасимовим в п'ятдесят дев'ятому році і прекрасно передав ідею, яку намагався донести читачам автор однойменного роману. Герої фільму вийшли дуже колоритними – не гірше, ніж в книзі.І якщо хтось не особливо любить читати, то у нього є прекрасна можливість подивитися серіал і поринути в атмосферу козацького життя початку минулого століття.

Ще одна епопея іншого класика російської літератури Льва Толстого «Війна і мир» теж заслуговує пильної уваги глядача. Герої у фільмі – як живі. Мила Наташа Ростова, суворий, але романтичний Андрій Болконський, трохи незграбний, але розумний П'єр Безухов... Вони так і стоять перед моїми очима до сих пір, хоча серіал я дивилася досить давно. Думаю, режисерові Сергію Бондарчуку відмінно вдалося впоратися зі своїм завданням. Фільм зовсім не зіпсував твір класика і теж, на мій погляд, заслуговує на звання класичного.

Таких прикладів можна наводити дуже багато. Це і «Безприданниця» Якова Протазанова за Островським, і «Ходіння по муках» за однойменним твором Олексія Толстого, «Вія» Георгія Кропачева за Гоголем, і «Два капітана» Євгена Карепова за Каверіну... Навіть цілої зошити не вистачить, щоб перерахувати всі, не кажучи вже про одному творі.

Не тільки класики російської літератури привертають увагу режисерів. Безліч сучасних вітчизняних серіалів і фільмів зняті за творами, яким ще належить пройти випробування часом. Особисто мені дуже сподобався серіал «Капітанські діти», знятий по однойменній серії романів Ганни Берсенєвої. І книги, і фільм – просто чудові!

Існує розхожа думка, що кінокартина не може стояти на одному рівні з літературним шедевром. Я вважаю, що це далеко не так. Письменник і режисер користуються різними художніми засобами, але якщо є найголовніше – талант, вийде справжній витвір мистецтва. І в деяких випадках фільми виявляються навіть більш вражаючими.

У будь-якому разі я не раджу людям відмовлятися від читання книг. Подивитися кіно – може, швидше й легше. Але все-таки одне іншого не замінює. Література і кінематограф схожі, але і відмінностей мають більш ніж достатньо. І кожен з них цінний і прекрасний по-своєму!



Категорія: 10-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 527 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar