Твір для 10 класу на тему «Моє ставлення до прикмет»
У наш час інтернету та найсучасніших технологій, як не дивно, знаходиться місце забобонів і безглуздим уявленням. Віра в гороскопи, в різні числа, бабу маню з відрами – прижилася, і зовсім не збирається покидати нашу свідомість. Що ж такого поганого в прикмети? Шкоди вони на перший погляд, ніби не роблять, але і користі немає. Отже, звідки взялися ці прикмети, і наскільки вони небезпечні?
Візьмемо бабу з порожніми відрами: ознака взята з життя селян, вони брали воду з криниці, і якщо зустрінеш йдучи за водою жінку з порожніми відрами – значить в колодязі немає води – а це біда. Поступово ця прикмета обростала все великими забобонами. А тепер перетворилася в бессмыленную безглуздість. Розсипана сіль – це сварка. Раніше коли сіль коштувала дорого, розсипати дорогий продукт було дуже марнотратно! А зараз ми віримо, що сіль може принести сварку!
Отже, осмислені події перетворюються в безглузді ритуали. У хворому людській свідомості! Треба все-таки сказати, що деякі з забобонів шкідливі. Наприклад, «П'ятниця 13» - завдає шкоди економіці деяких країн, так як люди в цей день зі страху перед бідою – не виходять на роботу. «Злощасне» число «13» - намагаються обходити майже все. Причому це хвороба всього світу. Про чорну кішку, начебто і говорити смішно, тим не менше це найпоширеніше марновірство! А гороскопи? Що може бути дурніші вірити в зірки? В них не просто вірять, їх вважають що вони правдиві!Як же зірки, мертві, далекі космічні тіла – можуть керувати життям людини?
І багато хто з нас в це вірять! Як же люди, сучасні, на відміну від їх неписьменних предків – вірять у всю цю нісенітницю? Це важко пояснити! Ми віримо в це самі і вчимо наших дітей, якщо не кажучи про те, що від такої-то прикмети буде шкоду, то своїм безглуздим прикладом. Ми боїмося баби з відрами, шарахання чорної кішки, стукаємо по дереву, щоб біда обійшла стороною – хіба це не смішно? Якщо вдуматися, то дуже смішно. Хоча ні – це нерозумно.
|