Обломов - характерний представник дворянства тих років
Твір по роману І. А. Гончарова «Обломов». 10 клас
З перших сторінок роману «Обломов» не виникає бажання назвати цей твір остросоциальным. І лише після того, як буде перегорнута остання сторінка, приходить усвідомлення, що автор не просто описав життя Іллі Обломова, а висвітлив явище, притаманне здебільшого дворянського стану.
Роман пронизаний життєвою філософією, і насичений образами, які притаманні знаті тих часів.
На прикладі Обломова, Гончаров описує стійкий образ пана, який протягом кількох століть рабства дозволяє собі вести не тільки безбідне, але безтурботне життя.
Що властиво дворянину-Обломову? Інертність, відраза до бурхливої діяльності і апатія. У нього є повна впевненість в тому, що більша частина його бажань буде виконана. Йому подадуть на стіл, потім приберуть; підготують ліжка до сну, а потім її застелют; стежать за станом одягу, будинки і маєтки в цілому.
Ніяких розумових процесів і особистої участі така безбідне життя не вимагає від Обломова.
Вся свідома життя молодої людини йшла по накатаному тракту. Спочатку не надто обтяжливе навчання в місті, потім відвідування столичного університету, і недовга державна служба, яку він благополучно покинув.
Так повелося ще з минулих століть, що особливу ініціативу молодому поколінню дворянства проявляти не потрібно було.
При такій ситого життя Обломов помилково вважав, що він є вільною людиною. Насправді Ілля Обломов заручник своєї ліні, неробства і слабохарактерності.
Що повною мірою характеризує людину? Його вчинки і ставлення до інших членів суспільства. Так ось цей молодий пан є безхарактерним людиною, яка нічого в своєму житті не досяг самостійно. Він і не злий і не добрий. З одного боку Іллю можна навіть назвати щирим, наївним і чистим. Але подібні риси у молодої людини проявляються не стільки від високої моральності, скільки від убогості і нерозвиненості душі.
Ця людина, зовсім не опираючись, переходив з одних рук в інші. В результаті їм стали керувати друзі-шахраї і жінки. Його постійно турбують, бажають змусити вийти з дому, але він цього відчайдушно опирається. Навіщо кудись йти, якщо в його будинку на Петроградській є смачне варення, обожнювана ним наливка, м'які перини та інші блага.
Любителі російської літератури, можливо, помітили схожість, яка споріднює деяких головних персонажів російських творів тих років. Це Печорін, Євгеній Онєгін, Рудін, і сам Обломов, які є яскравими представниками дворянства. Виросли в ситості, і не знали холоду і голоду, одні безробітні розпоряджаються своїм життям, а інші, вважаючи себе на порядок краще за інших, метушаться у пошуках істини.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 14.12.2016
|
Переглядів: 474
| Рейтинг: 0.0/0 |
|