Образ музи в творчості А.С. Пушкіна
Перу головного поета належать без малого 800 віршів. Кожне з них відрізняється високими художніми достоїнствами. Тема жінки у творчості поета займає ключове місце. Особливо цікаво розглянути образ музи на прикладі творчості А.С. Пушкіна.
Якщо говорити про знаменитому вірші «Няні», то вже в ньому видно зачатки образу ідеальної жінки. Пушкін оспівує образ няні. Шанобливе ставлення буде простежуватися в подальшій творчості Олександра Сергійовича. Досить згадати знаменитий роман у віршах «Євгеній Онєгін», в якому Пушкін через Онєгіна малює свій ідеал. Звичайно ж, їм є Тетяна. Дівчина втілює в своєму образі вірність (знову ж відсилання до няні з однойменного вірша), душевну красу.
Коли Онєгін бажає щастя Тетяні з іншим, то це демонструє його перетворення. Євген любить Тетяну Ларіну, і любов перетворює цього гульвісу, втомленого від світського життя. Саме це допомагає Онєгіна бажати щастя Ларіної. Він любить свою музу, яка вже стала недосяжною зіркою.
Олександр Сергійович ніжний до жінок. Він завжди підкреслює роль жінок у житті чоловіків. Муза може надихати і вбивати, але справжня любов завжди жертовна.
Якщо згадати повість «Капітанська дочка», то Петро Гриньов змінюється в кращу сторону (стає відповідальним, дорослим чоловіком), коли закохується в Машу. Дівчина стає музою.
Висновок простий: якщо людина знаходить дівчину мрії, то він перетворюється. Але тут є умова: дівчина-муза перетворює, а дівчина-королева ламає життя. А.С. Пушкін бачить щастя в справжнього кохання.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 29.08.2020
|
Переглядів: 220
| Рейтинг: 0.0/0 |
|