Патріотизм в романі Толстого «Війна і мир»
Великий письменник-реаліст Лев Миколайович Толстой розповів історичну правду про події 1812 року в своєму романі «Війна і мир». Твір сміливо можна назвати епосом про партизанів. Автор зобразив цілу галерею яскравих образів цієї війни: офіцери Василь Денисов і Долохов, колгоспники Тихон Щербатий і старостиха Василиса. Для таких героїв існує тільки одна правда - якщо ворог прийде завойовувати їхню країну, треба боротися з ворогом, відстоюючи честь Батьківщини.
В образі Тихона Щербатого, народного месника і сміливої людини, Толстой яскраво змальовує партизан, які відчувають безмежну ненависть до ворога. Тихін не втрачав можливість приводити полоненого, приносити предмет одягу і французьке зброю, проявляючи хоробрість і відвагу. Всі знають силу і терпіння Тихона, тому йому доручають виконати особливо складні операції. Привітний гумор і добре серце - відмінна риса російського народу. Всі ці людські характеристики партизан Великої Вітчизняної війни 1812 в повній мірі проявилися у Великій Вітчизняній війні з гітлерівськими загарбниками.
Патріотичне поведінку з'являється і в інших епізодах. Купець Ферапонтов побачив, що місто ось-ось завалиться, відкрив двері магазину і дозволив жителям все розібрати, не бажаючи залишати ворогові своє добро. Для городян евакуація майже всього населення з Москви була чудовим патріотичним подвигом. Толстой писав, що для російського народу сумнівів немає, краще піти, ніж підкоритися французам. Під їх контролем неможливо перебувати. Всі жителі це розуміють. Так само висловлюють патріотизм прості російські селяни Карпо і Влас, які відмовляються продавати сіно французам і спалюють його, незважаючи на те, що пропонують високу ціну.
Патріотичний ентузіазм в російській народі часто виражається справою і подвигом.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 06.12.2020
|
Переглядів: 190
| Рейтинг: 0.0/0 |
|