Поема Н.А. Некрасова «Кому на Русі жити добре?»
Некрасов довго і ретельно працював над цією поемою і зміг її випустити через чотирнадцять років в 1876 році. Весь твір цілком і повністю присвячене життя звичайного селянського народу. Він зробив все можливе, щоб даний твір було прочитано простими селянами. Головна тема присвячена селян до реформи 1861 року і після. Яким же чином живеться їм після звільнення, ніж у неволі? Сама назва твору передбачає риторичне питання, відповідь на який може і не бути.Всі селяни вихідці з різних сіл: Разутово, Знобишино, Заплатово, Горелово, Неелово, Заплатово, Неурожайка. Вони йдуть по всій Русі в пошуках щастя, вони хочуть знайти кому з нинішніх селян живеться добре.
Наприклад, селянин Яким – людина досить дорослий відчув весь тягар своєї долі, чимало голодував, залишався без кухля води, був б'ємо господарем і часто не доїдав, також побував у в'язниці. Але все ж він не здався і відвідавши свій будинок знову, він влаштував у ньому все як йому захотілося, розвісив картини і каже прислів'ями, загалом кажучи не сумує і бажає продовження життя у спокійних умовах.
Інший персонаж поеми – Ніну Гірін, захисник селян, він завжди був на їх стороні і жодного разу не був не правий, завжди був прихильником правди і жодного разу не вкрав. Одного разу з ним сталося нещастя, яке мало не обернулося для нього самогубством, коли він віддав замість свого брата в армію сина старої Власівни. Цей гріх мучив його ще довгий час.
Савелій-великий богатир, є прототипом Івана Сусаніна, він завжди буде боротися за селянське право і завжди буде правий. По молодості він часто був, б'ємо поміщиком Шалашниковым, тому й зважився боротися за правду. А коли живцем закопав німця Фогеля, то був відправлений на каторгу на 20 років. І протягом цих років після повернення додому він не втратив бадьорість духу, а став таким же борцем за правду.
Важка доля російської жінки в творах російських письменників і поема Некрасова не стала винятком. Можна сказати, що Мотрона Тимофіївна є прототипом багатьох російських жінок і також переносить всі труднощі долі досить стійко. Коли її чоловіка забирають в армію вона сама наполегливо відправляється до губернатора за тим, щоб просити його відпустити чоловіка. Хоча він її частенько недолюблював і бив.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 20.08.2017
|
Переглядів: 515
| Рейтинг: 0.0/0 |
|