Повість Бальзака "Шлюбний контракт" як хроніка конфліктів
Події в повісті Бальзака "Шлюбний контракт" розвиваються навколо дав їй назву документа, що символізує запеклу боротьбу за корисливі інтереси. Він закріплював фінансову угоду, уособлювали суть одруження за принципами нового часу.
Цей етюд являє собою хороший приклад бальзаківського новаторства. Це розповідь про підготовку контракту, що включаються в нього і вычеркиваемых з нього абзаців. По ходу дії застосування контракту виливається в гострі перипетії і формує сходи для підйому міститься в повісті психологічної драми на нову висоту.
Не дивно, що твір "Шлюбний контракт" фактично перетворюється в хроніку конфлікту інтересів. Спочатку читач стає свідком боротьби позицій Поля і його друга, що зводиться до питання про те, чи варто вступати в шлюб. Далі дія переходить до битви нотаріусів, які відстоюють інтереси воюючих сторін. Потім починається жорстока війна тещі із зятем. На завершальному етапі композиції в протистояння вступають самі подружжя.
Підступні задуми, складали родзинку авантюристских і так званих "жахливих" літературних творів, а також таємні змови "злих сил" проти "добрих" проявилися тут в новому художньому вигляді, показуючи чудову обізнаність автора в тому, які саме протиріччя роздирали соціальну середу.
Сутичка інтересів, порушених шлюбним договором, за напруженням пристрастей нітрохи не поступається військовим діям, експресивної сценічної постановки або азартній грі на гроші. Поруч з пані Эванхелиста навіть такий хрестоматійний негативний персонаж, як Гобсек, здається божим кульбабою, кремовим тортом, заспокійливої таблеткою, м'якою подушкою та тополиним пухом. Властива Эванхелисте нестримна жага помсти і потік її думок, які доводять істинність обраної нею тактики при веденні справ з зятем, ставляться до великим досягненням бальзаківського психоаналізу.
Письменник неодноразово іменує основний момент свого сюжету "комедією" і з цього приводу навіть повідомив сестрі, що "все надзвичайно комічно". Зазначена сміховинність відбувається неспівпадання видимості добрих людських відносин з розгорнулася в повісті сутичкою корисливих мотивів, а також солодких мрій Поля і гіркої реальності. Сумний комізм, який можна помітити також в авторській манері великого Мольєра, який став для Бальзака провідником у велику літературу, зафіксований і в назві широкого циклу його творів - "Людська комедія".
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 27.04.2019
|
Переглядів: 279
| Рейтинг: 0.0/0 |
|