Предмет авторської сатири в «Історії одного міста»
Роман "Історія одного міста" М. Е. Салтикова-Щедріна - твір, який найбільш точно відповідає сатиричному настрою письменника. Всі добре знають за казками даного автора, що він видатний сатирик. І даний твір є вінцем його образу.
Писалася "Історія одного міста", як пародія на твір Купріна. Багато сатирики-історики писали свої твори "царям", тобто відображаючи вади правління. Ось і Салтиков-Щедрін використовує той самий прийом.
Твір, нібито вказувати на історію одного окремого міста, але насправді все не так. В образі цього міста прихована вся Росія того періоду і вади іменна її влади. Салтиков-щедрін написав цей твір після реформи 1861 року. Вона не тільки принесла плоди, очікувані всім народом, але й зруйнувала повністю всі ідеали письменника по відношенню до політики.
Їдка сатира Салтикова-Щедріна спрямована на те, щоб якось підтримати скривджений владою народ. Але як саме йому вдалося показати всього одним містечком всю величезну країну? Це саме те, що спостерігається тільки у даного автора. Він звертає увагу читача на те, що місто здається абсолютно різним.
В образі міста Глупова проявляються риси і столиці, і містечка-провінції, і зовсім сільських сторін. Місто начебто гарний, величний, але на вулицях його буквально пасеться худоба. Люди перетворили це місце в якусь квартиру, в якій постійний бардак.
Правителі міста Глупова - це просто жахливі люди, які не мають уявлення про те, як поліпшити в ньому положення житті. Але і народ не виставлений автором з кращого боку. Адже найбільша відповідальність лежить саме на тих, хто не хоче що-небудь виправляти. Люди просто спостерігають за тим, як змінюється на посаді правителя один самодур за іншим і лише скаржачись продовжують бути пасивними.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 09.04.2019
|
Переглядів: 1097
| Рейтинг: 0.0/0 |
|