Твір «Проблема батьків і дітей у романі Тургенєва»
Вічна проблема батьків і дітей назавжди залишиться вічною. Ми рідко можемо знайти спільну мову з батьками, наші батьки не знаходили спільну мову зі своїми батьками, так само як і ті, в свою чергу, зі своїми. Проблема й справді вічна. Своїм твором Тургенев вирішив показати цю проблему такою, якою вона є насправді. Найбільш яскраво проблематика батьків і дітей виражена в шістдесяті роки. Це переломний період, в якому кожен живе у своїй епосі. Молодь і старше покоління не розуміють один одного і вчать, як жити правильно, але не кожен витримає ці повчання, адже жити хочеться, як подобається тобі, а не комусь. У романі «Батьки й діти» зображений саме цей переломний період. Тургенєв не зупинився на проблемі сімейних відносин. Він писав про проблеми як сімейних, так і громадських.
Своїх героїв, Тургенєв, робить абсолютно різними. Зовні і душевно. У кожного є свої погляди і похоті. Ми можемо знайти деякі подібності персонажів, але багато хто відповість, що відмінностей набагато більше. Так є і в реальному житті. Тургенєв дивиться в душу кожного читача. У кожної людини свій характер і душевний стан. Хтось більш спокійний, а хтось палкий. Хтось ставиться до себе зневажливо, а хтось, навпаки, робить все, що б залишитися вічно молодим. Життя кожного відрізняється так само, як і відрізняються долі героїв у романі.
У романі «Батьки і діти» йдеться про взаємини Базарова, який є, як він стверджує , нігілістом, з дворянином Павлом Петровичем Кирсановым, а також відносини всередині сім'ї Кирсановых і в сім'ї Базарова. Як говорилося раніше всі герої абсолютно різні. Зовнішність кожного, передає їх внутрішній світ. Лише головного героя роману, Євгенія Базарова, можна віднести до окремої групи людей. Виглядає він похмурим, спокійним і дуже розумною людиною, але всередині нього вирує величезна сила, у нього не відняти енергії.У той же час, він відірваний від усього світу і не знає, що йому робити і яке його призначення. Письменник загострює увагу на розум героя. Він робить Базарова надзвичайно розумним і внутрішньо багатим. Опис Павла Петровича абсолютно відрізняється від опису Базарова. Акцент письменника для цього героя падає на зовнішність. Павло Петрович красивий, знатний чоловік, в білій сорочці і лакових півчобітках. Він елегантний і акуратний людина, у своєму минулому знаменита персона, про яку ходило багато чуток.Типовий аристократ, який страждає від неробства і проводить свій час на святах та важливі події. На відміну від Павла, Євген Базарів приносить користь суспільству щодня. У романі Тургенєва, виразно показані проблеми двох даних героїв. Нехай вони не в родинних стосунках, але їх випадок показує читачеві всю сутність проблем різних поколінь.
Якщо порівняти погляди Кірсанова і Базарова на політичні, робочі проблеми, можна побачити, що вони мають зовсім різні життєві позиції. Павло Петрович не любить нового і заступається за вже усталене. В цей час Базарів вводить новинки і руйнує те, що так довго існувало. На питання з докором Кірсанова «Що ви все руйнуєте?», Базаров відповідає просто «Спершу потрібно місце розчистити».
Звичайна справа, конфлікт в сім'ях. Діти намагаються вчити батьків жити по новому, старі ж цього не розуміють і захищають своїх чад. В сім'ї Базарова так само вирували пристрасті. Він любить батьків і визнає це, але в той же час, він не розуміє їх «дурну життя». Звичайно, в першу чергу, Базарова відокремлюють від батьків його переконання. Він не може наслідувати комусь. У нього свої погляди і інша життєва позиція. Ми можемо подивитися на ще одного героя роману «Батьки і діти», Аркадія, який у всьому наслідує одному, Bazarovu. Він живе не своїм життям, думаючи, що робить краще собі.Він живе принципами і переконаннями одного, зневажає старше покоління і робить вигляд, людину душевно багатого.
У будь-якому випадку, батьки Євгенія Базарова люблять його і не звертають уваги на деякі проблеми, які панують у сім'ї. Навіть після смерті головного героя, Базарова, батьки роблять вигляд, що нічого не відбувалося, і вони були дружною родиною. Вони приходять на його могилу кожен день і до останнього люблять вже покійного сина.
В сім'ї Кирсановых так само є свої проблеми. Але чи можна вважати їх проблеми такими вже й серйозними? Погляди Аркадія і його батька були дуже схожі. Вони варилися в одному котлі, у них були одні позиції, але Аркадій робив вигляд людини розумного, наслідуючи своєму другові. Таким чином, псував свої стосунки з батьком. Багато суперечностей було в родині Кирсановых з приводу того, що Базарів погано впливає на Аркадія. Пізніше, Євген Базаров йде з життя і Аркадій метається, що ж йому робити. Тепер йому не кому наслідувати, і своїх планів він не будував.Через деякий час, він, нарешті, знаходить своє призначення, починає жити своїм життям.
Роман «Батьки і діти» звичайна історія про стосунки поколінь для класичної літератури, але як її подав Тургенєв? Чудово, я вважаю. Емоції охоплюють все тіло читача і від твору неможливо відірватися. Мене чіпляло не так багато творів, але це було кращим з кращих. Мені здається, ці проблеми не зникнуть, проблеми батьків і дітей вічні. Тургенєв для мене це геній слова. Він показав мені сутність більшості суспільства не тільки в цьому творі. Шкода, що в час, коли писався роман, Тургенєва, зрозуміли не всі. Шкода, що письменника звинувачували в наклепі.Але для багатьох він залишається Генієм з великої літери досі!