Мені було приємно познайомитися з текстом російського публіциста Юрія Федоровича Карякіна, в якому порушується важлива, на мій погляд, проблема екології.
Ця тема особливо актуальна в наш час, так як зараз чоловік поставив природу під загрозу смерті. Автор вважає, що вся діяльність людей залишає на Землі слід. Людство підійшло до краю прірви. Майбутнім поколінням ми залишимо тільки розруху. Нам потрібно позбутися від проблем воєн, демографії, природних ресурсів, навколишнього середовища і від багатьох інших. Екологічна проблема залишається однією з головних.
За словами автора, екологічний погляд на світ означає пожвавлення всього, що нас оточує, визнання нашого «дому» живим життям, визнання взаємозалежності всіх форм життя, визнання нескінченних живих зв'язків житті.
Я згодна з автором, так як людство стало силою, яка може зруйнувати життя на планеті. І можу це довести. По-перше, озираючись навколо, ми помічаємо, що дуже багато людей не дбайливо ставляться до природи: викидають сміття, вирубують і спалюють ліси, винищують диких тварин, отруюють атмосферу шкідливими речовинами. З вини людини сталася найбільша аварія на Чорнобильській АЕС, яка завдала шкоди людям і природі. По-друге, цієї теми торкалися багато авторів у світовій та вітчизняній літературі. Так і у творі А. П.Астаф'єва "Цар-риба" розповідається взаємовідношення людини і природи. Головні герой зловив осетра, який уособлював все живе на Землі. У творі описується жорстока боротьба. Намагаючись вбити осетра, людина убував себе. Головна ідея цієї повісті в тому, що люди, завдаючи шкоди природі, гублять і себе.
Таким чином, познайомившись з цим текстом, я зрозумів(зрозуміла), що людина дійсно завдає величезної шкоди природі. Я закликаю всіх людей дбати про навколишній нас світі, стежити за природою, адже наше майбутнє залежить саме від нашого ставлення до планети Земля.
|