Проблема взаємини людей з природним світом
Ніхто, напевно, не стане сперечатися з тим фактом, що людина є невід'ємною частиною природного світу. Як мінімум, з тієї причини, що саме вона породила його. Однак, на ділі ж ми можемо помітити, що людське суспільство обходиться зі своєю родоначальницею досить кепсько. Природа в буквальному сенсі слова знищується заради людського блага. Навіть рядовий захисту з боку різного роду держав не вистачає, щоб хоча б у мінімальній мірі зберегти те, чому зобов'язане було існувати довгі роки.
Проблема ставлення людського суспільства до природного світу є основоположною в оповіданні Віктора Астаф'єва під назвою «Цар-Риба». Якщо бути точніше, це проблема браконьєрства. Браконьєрство дійсно дуже поширено в Росії та інших країнах, але суспільство з якоїсь причини не розуміє, що існування даного явища являє собою одну з вагомих загроз Природі. З цією проблемою необхідно боротися всьому світу.
Протагоніст даного твору – Утробіна Игнатьич, досвідчений рибалка, і в цілому, умілий в господарстві чоловік. Багато хто просить його допомоги в його селі, і як добродушний селянин, Игнатьич не відмовляє нікому. Однак, навмисна добропорядність приховує її справжню сутність, за якої він ховає свій головний недолік – нещирість. Його допомога не щира. Він спонукуваний бажанням продемонструвати власний, нібито, альтруїзм, який, насправді, є ні чим іншим, як показухою.
Боротьба людського суспільства і природного світу виражається в битві риб'ячого царя і Игнатьича за право жити далі. Опинившись у водній пастці по причині того, що його рибальський гачок завдавав водної житті досить багато проблем, він усвідомлює свою безпорадність у порівнянні з уособленням Природи в особі Царя-Риби. Саме в цей момент Игнатьич постає у вигляді всього людства і розуміє: або він гине разом з «природним світом», яким є риб'ячий Цар, яких він докладає зусиль, щоб врятувати обох. І саме здоровий глузд допомагає йому вибрати правильний вибір, вступивши, нарешті, розумно.
Саме раціоналізації, гуманності і дбайливості до свого ближнього даний розповідь вчить читача. «Цар-риба» являє собою метафору протиборства двох братніх сторін, які в підсумку розуміють, що перед ними стоїть завдання вирішити, чи жити їм у місці в світі, або ж загинути.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 09.02.2020
|
Переглядів: 247
| Рейтинг: 0.0/0 |
|