Вівторок
11.02.2025
11:02
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Рятувальні служби

Головна обов'язок рятувальних служб - надання допомоги жертвам стихійних лих або техногенних і нещасних випадків. Як правило, у кожній державі є кілька рятувальних організацій: кожна з них займається операціями певного роду, але у випадку катастроф або великих стихійних лих вони нерідко поєднуються.

Так називають область людської діяльності і комплекс методів, пов'язаних із врятуванням життя та здоров'я людей, які опинилися в несприятливих умовах. Така допомога буває необхідна в потенційно небезпечних ситуаціях, найчастіше пов'язаних з розгулом стихії - сильними штормами, ураганами, буревіями або тайфунами, виверженнями вулканів, землетрусами, пожежами, сніговими буревіями, лавинами.Нерідко, однак, доводиться рятувати тих, хто потрапив у зону техногенного лиха - скажімо, опинився під завалом на шахті, потрапив в аварію на залізній дорозі або в зону ураження яких-небудь хімічно активною речовиною. У багатьох країнах завдання таких служб входить також порятунок важливого майна: житлових будівель, залізниць, промислових комплексів і т. д. В різних державах проведення рятувальних операцій покладається на різні види служб - це можуть бути спеціальні підрозділи поліції, пожежники або, як у нашій країні, підрозділи Міністерства з надзвичайних ситуацій.

На більшості морських узбереж, а також майже у всіх портах світу діють служби порятунку на морі. Їх робота контролюється не тільки місцевими правовими актами, але й положеннями всесвітньої конвенції. Так, міжнародні морські закони говорять, що спасіння людей є обов'язком кожного моряка і вимагати за це гроші — злочин, однак за наведене до берега судно і його вантаж покладається премію у вигляді відсотка від вартості врятованого майна. В рамках операцій з рятування на морі розрізняють дії у відкритому океані і дії в прибережній зоні;для кожного з цих дій розроблені спеціальні судна та обладнання, що дозволяють діяти максимально ефективно. До місця лиха рятувальники можуть прибути по воді або повітрю - на рятувальному судні або вертольоті. У деяких країнах на морських рятувальників покладено також місія з контролю екологічного стану узбережжя та прибережних вод.

Співробітники рятувальних служб, які діють в горах, знаходять загублених туристів, зірвалися зі скель альпіністів, які потрапили в лавину гірськолижників. У процесі підготовки вони вчаться діяти на великих відкритих просторах, в основному на труднопрохідному рельєфі, і повинні вміти долати складні природні перешкоди: кам'яні осипи, ущелини, бурхливі річки, щільні зарості і т. п.Працівники служби, яка займається порятунком під землею (головним чином у шахтах і гірських розробках) діють під землею, в умовах, де високий ризик опинитися під завалом або задихнутися від шкідливих газів, тому їх підготовка включає оволодіння спеціальним прохідницьким обладнанням і пристосуваннями для індивідуального дихання Втім, мета у всіх рятувальників одна: як можна швидше дістатися до потерпілого, надати йому посильну медичну або іншого роду допомогу, а потім евакуювати з місця події та при необхідності доставити в лікарню.



Категорія: 10-й клас | Додано: 17.04.2016
Переглядів: 587 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar