Вівторок
11.02.2025
10:48
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Сім'я і рід

Сім'я – це основна і найважливіша форма життя в суспільстві. У сім'ї діти народжуються, ростуть і поступово набувають необхідний культурний і суспільний досвід. У житті людини сім'я має величезне значення, представляючи собою спільність близьких людей, які дарують йому свою любов і підтримку. Головною особливістю і відмінністю сім'ї вважається спільне проживання складових її людей.

Сім'я, до складу якої входять батьки і їх діти, в сучасному суспільстві називається нуклеарною, або первинною. Таку сім'ю створюють чоловік і жінка, які вирішують жити разом, підтримувати один одного і забезпечувати найкращі умови для виховання своїх дітей, їх освіти та підготовки до самостійного життя. У вирішенні цих завдань сім'ї допомагають різноманітні організації – державні, громадські і релігійні. Правові відносини усередині родини регулюються Сімейним кодекс держави.

Виростаючи, дитина залишає рідний дім, і так само, як і його батьки, створює свою власну сім'ю, виховуючи в ній наступні покоління. Одночасно він підтримує зв'язок з кровними родичами (наприклад, батьками, брати, сестри тощо). Близькість споріднення визначається за лініями і ступенями. Кревними родичами по прямої лінії вважаються люди, пов'язані безпосереднім походженням, а саме батьки і діти, бабусі, дідусі та онуки. Найбільш близькими кровними родичами вважаються батьки і діти.По боковій лінії сома близьку спорідненість об'єднує рідних братів і сестер. Крім кровного споріднення, існує властивість, або споріднення через шлюб – наприклад, свойственникам одруженого чоловіка вважаються його дружина та її родичі – батьки, брати і сестри.

У колишні часи вважалося нормою спільне проживання декількох поколінь. В сучасному суспільстві переважає нуклеарна сім'я. Змінилося середня кількість дітей у сім'ї, а також внутрішньосімейне розподіл обов'язків. Коли головну роль у сім'ї грав її батько, який забезпечував її фінансове благополуччя, в той час як жінка – дружина і мати – займалися будинком і вихованням дітей. Така сім'я називається патріархальної.У сучасному суспільстві такий розподіл обов'язків змінила модель, в якій як батько, так і мати працюють і заробляють на утримання сім'ї, ділячи між собою домашні обов'язки і турботу про дітей. Проте в деяких країнах традиції патріархальної сім'ї зберігаються і сьогодні – як, наприклад, у мусульманських країнах, де головною сім'ї зазвичай вважається старший чоловік.

Рід об'єднує людей, не обов'язково проживають разом, але походять від загального родоначальника. Перш обов'язковою умовою приналежності до роду було збереження прізвища. У знатних пологів свою винятковість підкреслювали власним девізом і гербом. Сьогодні вважається, що головне у понятті роду – не прізвище, а кровна спорідненість.



Категорія: 10-й клас | Додано: 17.04.2016
Переглядів: 679 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar