Вівторок
11.02.2025
11:04
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Співчуття

Твір на тему: співчуття

Учнівські роботи з розвитку писемного мовлення заслуговують уваги дорослих, адже багато дітей висловлюють у них свої найпотаємніші думки і діляться самим головним. Одну з таких робіт – есе на тему: співчуття, — пропонуємо вашій увазі. Написане учнем 10 класу.

Часто я думаю про те, що таке співчуття. Одне це і те ж, що і жалість, і яким би був наш світ, якщо б більшість людей виявляли співчуття один до одного? Напевно, про це не замислюються багато, бо навколо дуже багато жорстокості та черствості. Чому ж так відбувається, і як зробити людей краще? Давайте поміркуємо...

Якщо проаналізувати слово «співчуття», то виходить, що воно походить від слова «страждати». Тобто, виходить – це комусь, це розділити його страждання, взяти на себе частину або, як мінімум, відчути його.

Коли людина страждає (ти сам або хтось інший), логічно буде зробити щось таке, що полегшить біль і допоможе повернути радість. Отже, співчувати – це допомагати. І цього, мені здається, більшість людей в нашому світі не розуміють. Вони плутають співчуття з жалістю.

Часто можна почути від знайомих: «Ой, як мені шкода цю бабусю з простягнутою рукою». Або: «Шкода вмираючого дитини і його батьків». Вони так говорять, але нічого не роблять, щоб допомогти старенькій-жебрачці або малюкові. Просто жаліють, ще й хвалять себе за такі почуття. Це ж так благородно – пошкодувати нещасного... Але хіба нещасному стане легше від жалю? Ні! Йому потрібна допомога, а не просто чиїсь слова. Йому потрібно співчуття, а не жалість. Не варто плутати ці дві абсолютно різні речі.

У Біблії написано: «Стався до ближнього так, як ти хотів би, щоб ставилися до тебе». І от, уявіть, що ви зламали ногу і лежите посеред вулиці. А люди підходять, дивляться на вас, з їх очей ллються сльози, їм шкода... А потім вони йдуть і розповідають іншим про хлопця з поламаною ногою, лежить прямо на землі. Але вам-то яка користь від такої поведінки? Користі немає, а є ще і шкоду! Тому що нікому не хочеться виглядати жалюгідним в очах інших. Як на мене, це принизливо.

Навколо нас живуть інваліди, сироти, жебраки, бомжі... В суспільстві прийнято їх жаліти. Я вважаю, це в корені неправильно. Не потрібно жаліти! Потрібно проявити співчуття: відчути, як їм погано, і постаратися полегшити біль, вирішити проблеми. Адже саме так ми вчинили самі з собою, якщо б нам було погано! І саме такого ставлення від інших хочемо до себе. Побачив інваліда на зупинці – допоможи йому залізти в автобус; дізнався, що потрібні гроші на лікування дитини – дай грошей. І так далі, і тому подібне. Ось це буде вчинок!

Іноді, правда, людина і сам себе жаліє. І в цьому немає абсолютно нічого хорошого. Адже далі сліз і голосінь у нього не йде. Проблеми не вирішуються, і страждання нікуди не дінеться. Жалість руйнує людину, робить його слабким і нездатним боротися з труднощами. Він перетворюється на безвольну масу, готову кожну хвилину розплакатися. А ось співчуття до самого себе, співчуття, як на мене, допомогли б.

Висновки з моїх роздумів такі: співчуття і жалість це зовсім не одне і те ж. Але люди часто плутають їх, і з цього живуть погано. Вони не готові допомогти ні собі, ні іншим, бо для цього потрібно попрацювати. Співчуття – це праця. А жаліти легко. Просто сплакнув – і всі справи. Вибираючи легкий шлях, людство заводить себе в глухий кут. І вийти з нього вона зможе, тільки озирнувшись, побачивши свої помилки і виправляючи їх. Давайте співчувати один одному і собі, поки не пізно, поки ще у нас є сили і час. І годі жаліти! «Москва сльозам не вірить» — не даремно ж так кажуть...



Категорія: 10-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 905 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar