Твір на вільну тему (10 клас) «Спогади про літні канікули»
У кожного свої літні канікули. Хтось любить проводити на море. Хто-то в горах або у бабусі в селі. Ми вирішили з хлопцями організувати лісовий табір і зайнятися військовою підготовкою. Зараз ситуація серйозна, і ми вирішили підготуватися до майбутнього. Якого саме ми не знаємо, але фізична підготовка зайвою не буває.
Місце для табору ми вибрали в нашому селі в лісі. Коли встановили намети, то виявили траншею з минулої війни. Нам стало цікаво, і ми почали робити розкопки. Прямо, як справжні «Чорні археологи».
Наші пошуки увінчалися успіхом. Знайшли кілька іржавих стріляних гільз, діряву німецьку каску і німецький термос, наповнений землею. Ми немов потрапили в минулі часи, коли тут точилися бої і наші солдати билися з ворогом.
Хлопці дуже пожвавилися, і сказали, що замість вправ, вони краще будуть розкопувати далі траншею. Ідея всім сподобалась, і всі, хто був у таборі, взялися за роботу. До обіду ще вдалося відкопати кілька гільз, і каску. Тепер нашу – радянську. Хлопці почали надягати каску собі на голову і фотографуватися.
Потім ми вирішили віднести наші трофеї в місцевий сільський музей. Правда, дехто з хлопців хотів все продати на ринку. Але простим голосуванням було прийнято рішення на користь музею.
У музеї нас прийняли добре, і подякували за знахідки. Хоча, у самому музеї, серед експонатів було вже багато всякого воєнного добра. Не тільки гільзи і каски, але і залишки вогнепальної зброї.
Директор музею розповів, що під час війни в околицях йшли запеклі бої. Місцеві жителі до цих пір знаходять гільзи і осколки від снарядів. Не тільки в лісі, але навіть на своїх городах. Навіть дивно. Щороку знаходять, збирають, а наступної весни гільзи знову з'являються. Ніби виростають із землі. У музеї хлопцям сподобалося. Ми довго роздивлялися експонати. Потім купили в місцевому магазині продукти і повернулися в ліс.
Після наради у багаття, прийняли рішення далі проводити розкопки. Якщо щось знайдемо, то теж віднесемо до музею. Потім, трохи подумавши, вирішили прихопити деякі експонати для шкільного музею. В нашій школі теж є непоганий музей. Ідея всім сподобалася, і ми знову взялися за роботу.
Розкопки продовжували три дні. Потім почалися дощі, і нам довелося повернутися в місто. Правда, відмовляти від розкопок ніхто не хотів.
Коли, погода покращилася, ми знову поїхали в село. Нас там чекав неприємний сюрприз. У нашому таборі оселилися самі справжні «Чорні археологи». Нам довелося виїхати. Але спогади про лісовому таборі і розкопках залишилися надовго. Це було цікаве літо.