Спотворення української мови в сучасному суспільстві
Мені було приємно познайомитися з текстом публіциста В. Р. Костомарова, в якому порушується важлива, на мій погляд, проблема спотворення російської мови людьми.
Ця тема актуальна в наш час, так як саме зараз відбувається дуже швидке засмічення мови іноземними словами, жаргонами. Так і автор у своєму оповіданні розповідає про те, що російська мова змінюється: придумуються нові назви предметів, а старі забуваються, в мові багато слів з інших мов, йде потік слів із сумнівних джерел.
За словами автора, у зміні мови винні люди, так як він пристосовується до потреб суспільства.
Я згодна з автором, так як ми самі вносимо зміни в мову і не завжди в кращу сторону. І можу це довести. По-перше, зараз часто можна почути на вулиці, в громадських місцях лайливі слова, які аж ніяк не прикрашають нашу мову. Багато сучасні люди вивчають іноземні мови, і деякі слова з них вже вжилися в нашу мову. По-друге, цієї теми торкалися багато авторів сучасної літератури. М. А. Булгаков у своєму творі "Собаче серце" показує відмінності в мові різних класів суспільства: аристократії і пролетаріату.Професор Преображенський не піддавався поглядам того часу, а Кульок своєю поведінкою і промовою копіював сучасне суспільство.
Таким чином, прочитавши цей текст, я, може бути, вперше серйозно задумалася (задумався) про те, що наша рідна українська мова може зникнути. Я зазначив(а) для себе ще й те, що за розмови людей ми можемо визначити і суспільство, в якому вони знаходяться.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 17.04.2016
|
Переглядів: 1087
| Рейтинг: 0.0/0 |
|