Вівторок
11.02.2025
11:18
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Світське суспільство в романі Л.Н. Толстого «Війна і мир»


 Спочатку Л.Н. Толстой не планував писати об'ємний роман. Він хотів створити невеликий твір про те, як декабрист повернувся із заслання на батьківщину, про зміни в його поглядах на життя.


 Однак, працюючи над романом, письменнику треба було набагато більше матеріалу, ніж планувалося спочатку. Необхідно було написати витоки декабризму, особливості характеру багатих і бідних. В результаті Толстой написав об'ємне і багатогранне твір, якому немає рівних у світовій літературі.


Ставлення до війни


 Толстой докладно висвітлює напад Наполеона, нюанси Бородінської битви, захоплення Москви, поспішна втеча з Росії. У романі чітко простежується думка про марність загарбницької війни, в ході якої була знищена практично вся наполеонівська армія.


 Паралельно з цим Толстим описується, як реагують на війну різні класи, і як війна впливає на кожен з них. Так, аристократичне суспільство в самому початку роману практично з захопленням прийняв звістку про війну. Аристократи хотіли участі у військових діях, які подарували б їм гордість за Батьківщину і нагороди. Однак вони не були готові до бід, які принесла війна. До того ж знати не хотіла воювати, їх влаштовували перемоги чужими руками-селянськими.


 Салон Анни Павлівни Шерер, що втілює вищий стан в романі, ні на що не придатний, крім як критикувати простолюдинів і говорити по-французьки, одягаючись у французьке плаття. Ці люди боязкі і егоїстичні, їх важко уявити в ролі національних героїв.


Ставлення до селян


 Вся знатні панове в романі переважно поміщики. Далеко не всі з них гуманно ставилися селянам. Простої людини легко можна було продати, подарувати або програти в карти, як річ. Примітно, що кількість селян вимірювалося «душами». Це давало поміщикам відчуття перевагу, приравнивало їх до богів - ті ж теж володіли «людськими душами».


 Однак саме російський народ є істинним героєм «Війни і миру».



Категорія: 10-й клас | Додано: 29.11.2020
Переглядів: 214 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar