Світське суспільство в романі Л.Н. Толстого «Війна і мир»
Спочатку Л.Н. Толстой не планував писати об'ємний роман. Він хотів створити невеликий твір про те, як декабрист повернувся із заслання на батьківщину, про зміни в його поглядах на життя.
Однак, працюючи над романом, письменнику треба було набагато більше матеріалу, ніж планувалося спочатку. Необхідно було написати витоки декабризму, особливості характеру багатих і бідних. В результаті Толстой написав об'ємне і багатогранне твір, якому немає рівних у світовій літературі.
Ставлення до війни
Толстой докладно висвітлює напад Наполеона, нюанси Бородінської битви, захоплення Москви, поспішна втеча з Росії. У романі чітко простежується думка про марність загарбницької війни, в ході якої була знищена практично вся наполеонівська армія.
Паралельно з цим Толстим описується, як реагують на війну різні класи, і як війна впливає на кожен з них. Так, аристократичне суспільство в самому початку роману практично з захопленням прийняв звістку про війну. Аристократи хотіли участі у військових діях, які подарували б їм гордість за Батьківщину і нагороди. Однак вони не були готові до бід, які принесла війна. До того ж знати не хотіла воювати, їх влаштовували перемоги чужими руками-селянськими.
Салон Анни Павлівни Шерер, що втілює вищий стан в романі, ні на що не придатний, крім як критикувати простолюдинів і говорити по-французьки, одягаючись у французьке плаття. Ці люди боязкі і егоїстичні, їх важко уявити в ролі національних героїв.
Ставлення до селян
Вся знатні панове в романі переважно поміщики. Далеко не всі з них гуманно ставилися селянам. Простої людини легко можна було продати, подарувати або програти в карти, як річ. Примітно, що кількість селян вимірювалося «душами». Це давало поміщикам відчуття перевагу, приравнивало їх до богів - ті ж теж володіли «людськими душами».
Однак саме російський народ є істинним героєм «Війни і миру».
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 29.11.2020
|
Переглядів: 214
| Рейтинг: 0.0/0 |
|