Школярі на уроках літератури та краєзнавства досить часто пишуть твори про свою малу Батьківщину, де розповідають про визначні пам'ятки, відомих земляків, природні красоти тієї чи іншої місцевості і просто висловлюють свою любов до рідного краю. Одна з таких робіт пропонується вашій увазі. Називається вона «Тюменська область». Твір написаний ученицею 10-го класу.
Широка і неосяжна Росія! Багато красивих куточків, нових і старовинних міст, хороших людей... Це наша спільна велика Батьківщина. Але наймиліше серцю ті місця, де ти народився і виріс, де поховані твої предки і будуть, напевно, жити твої діти. В цьому творі я хочу розповісти про свою малу Батьківщину – про Тюменської області. Чим вона відрізняється від інших? Що цікавого є на її території? Чим ми можемо похвалитися перед гостями?
Почнемо з назви. «Тюмень». Це слово походить від сполучення двох слів: «Тю» і «мянь». А словосполучення перекладається, як «скарб моє». І це правда! Тюменська земля – повна скарбів. Деякі з них приховані глибоко в надрах, а інші знаходяться на поверхні. Наприклад, за кількістю лісів регіон займає третє місце в Росії. Багато тут річок і озер... А чи відомо вам, що 90 відсотків всього російського газу видобувається саме у нас – в Тюменській області? Нафти ж тут видобувають 66 відсотків.Є й інші корисні копалини, які застосовуються в основному в будівництві: кварцовий пісок, вапняк, будівельний камінь і т. д.
Коли-то з усієї країни люди з'їжджалися до нас, щоб налагодити видобуток природних скарбів. Більшість з них залишилися тут назавжди, і тепер наш регіон є одним з найбільш багатонаціональних в Росії. У Тюменській області проживають представники 125-ти національностей! Це росіяни, татари, українці, білоруси, ханти, ненці, мансі, чуваші та багато інших. У кожного з них своя культура, своя мова, свої звичаї і традиції. Але живемо ми всі дружно, поважаючи один одного. І любимо свою загальну малу Батьківщину.
Багато цікавих фактів і в історії Тюменського краю. Сама область була створена не так давно – під час війни, в 1944 році. Але ж і до цього тут мешкали люди та відбувалися різні значущі події. Наприклад, на Поганом озері, яке розташоване недалеко від Нижньої Тавды, Єрмак і його солдати билися з татарами. В озеро скидали тіла загиблих, тому воно і отримало таку назву. Село Покровське – батьківщина видатного російського діяча Григорія Распутіна.А в одному з монастирів Тобольськ проводила свої дні царська сім'я в 1918 році, вимолюючи порятунок собі та іншим жертвам більшовиків... Ми всі пишаємося Тобольським кремлем – унікальним кам'яною будовою, і з радістю показуємо його туристам.
Однозначно, у Тюменській області є що подивитися. Це величезна територія (третя за площею область Росії), за формою нагадує серце. Може бути, тому ми так сильно любимо її і так міцно прив'язані до неї серцем?.. Я хочу, щоб мій рідний край розвивався і процвітав. І постараюся зробити для цього все, що в моїх силах!
|