Вівторок
11.02.2025
10:54
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Тюменська область

Школярі на уроках літератури та краєзнавства досить часто пишуть твори про свою малу Батьківщину, де розповідають про визначні пам'ятки, відомих земляків, природні красоти тієї чи іншої місцевості і просто висловлюють свою любов до рідного краю. Одна з таких робіт пропонується вашій увазі. Називається вона «Тюменська область». Твір написаний ученицею 10-го класу.

Широка і неосяжна Росія! Багато красивих куточків, нових і старовинних міст, хороших людей... Це наша спільна велика Батьківщина. Але наймиліше серцю ті місця, де ти народився і виріс, де поховані твої предки і будуть, напевно, жити твої діти. В цьому творі я хочу розповісти про свою малу Батьківщину – про Тюменської області. Чим вона відрізняється від інших? Що цікавого є на її території? Чим ми можемо похвалитися перед гостями?

Почнемо з назви. «Тюмень». Це слово походить від сполучення двох слів: «Тю» і «мянь». А словосполучення перекладається, як «скарб моє». І це правда! Тюменська земля – повна скарбів. Деякі з них приховані глибоко в надрах, а інші знаходяться на поверхні. Наприклад, за кількістю лісів регіон займає третє місце в Росії. Багато тут річок і озер... А чи відомо вам, що 90 відсотків всього російського газу видобувається саме у нас – в Тюменській області? Нафти ж тут видобувають 66 відсотків.Є й інші корисні копалини, які застосовуються в основному в будівництві: кварцовий пісок, вапняк, будівельний камінь і т. д.

Коли-то з усієї країни люди з'їжджалися до нас, щоб налагодити видобуток природних скарбів. Більшість з них залишилися тут назавжди, і тепер наш регіон є одним з найбільш багатонаціональних в Росії. У Тюменській області проживають представники 125-ти національностей! Це росіяни, татари, українці, білоруси, ханти, ненці, мансі, чуваші та багато інших. У кожного з них своя культура, своя мова, свої звичаї і традиції. Але живемо ми всі дружно, поважаючи один одного. І любимо свою загальну малу Батьківщину.

Багато цікавих фактів і в історії Тюменського краю. Сама область була створена не так давно – під час війни, в 1944 році. Але ж і до цього тут мешкали люди та відбувалися різні значущі події. Наприклад, на Поганом озері, яке розташоване недалеко від Нижньої Тавды, Єрмак і його солдати билися з татарами. В озеро скидали тіла загиблих, тому воно і отримало таку назву. Село Покровське – батьківщина видатного російського діяча Григорія Распутіна.А в одному з монастирів Тобольськ проводила свої дні царська сім'я в 1918 році, вимолюючи порятунок собі та іншим жертвам більшовиків... Ми всі пишаємося Тобольським кремлем – унікальним кам'яною будовою, і з радістю показуємо його туристам.

Однозначно, у Тюменській області є що подивитися. Це величезна територія (третя за площею область Росії), за формою нагадує серце. Може бути, тому ми так сильно любимо її і так міцно прив'язані до неї серцем?.. Я хочу, щоб мій рідний край розвивався і процвітав. І постараюся зробити для цього все, що в моїх силах!



Категорія: 10-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 587 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar