Твір по повісті Н.С. Лєскова «Зачарований мандрівник»
"Зачарований мандрівник" - видатна повість Н. Лєскова. В ній розповідається про праведній людині, який прагнув правильно прожити в мирі і під кінець став православним ченцем.
Темою даного твору стала подорож письменника в місця скупчення російських православних монастирів - Валаам. Під враженням того, що відбувається там і була написана повість про просту людину. Творіння Лєскова, втім, як і більшість його творінь, було представлено в "народному дусі". Тут описується любов до усього навколишнього: до життя, до себе подібних і до природи. Хоча життя головного героя Флягина і являє собою нелегкі перипетії, але він зберігає свій дух, чесність і доброту.
Розповідь починається плаванням на кораблі, який тримає шлях на Валаам. Пасажири заворожено слухають розповідь про своє життя колишнього кріпака - Флягина. Він доглядав за кіньми і був потомственим візником. Одного разу він так побив подвернувшегося на дорозі ченця, що той сконав. Вночі чернець сниться Флягину і пророкує йому небувалі біди, від яких він може спокійно вмерти лише тоді, коли звернеться в чернецтво.
Так як сказав вмер чернець відбувається насправді. Господар Флягина надумав звести рахунки з життям негідним способом самогубством, але він запобігає це злочин перед Богом. Потім йому доводиться брати участь у війні на Кавказі. Життя його гірка і безнадійна, але смерть не хоче забрати тщедушное тіло. Його полонили татари, де він зустрічає свою любов у вигляді циганки. Він знову стає підневільним і знову добре справляється з кіньми. Трапляється так, що він вбиває кілька людей. Після всіх випробувань, що випали йому дають свободу і офіцерське звання.Флягин стає героєм і шукає своє місце в житті. Але будь-які його починання розбиваються про нерозуміння і неприйняття. Тоді йому знову згадується загинув від його руки чернець і він прагне за його порадою до самітництву в монастирі.
Вся повість побудована на "житіє" простої людини. Тут описані: його дитячий вік, змужніння, подальше життя і боротьба зі спокусами. Але Лєсков дещо відходить від мови церковної оповідання. Його розповідь місцями насичений народним гумором і більше нагадує казку, ніж серйозний твір. Тим самим письменник хотів підкреслити прагнення російського народу до вищих ідеалів, праведності і прагнення до вдосконалення.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 03.06.2018
|
Переглядів: 484
| Рейтинг: 0.0/0 |
|