Твір по роману А. Фадєєва "Молода гвардія"
Твір для десятого класу за романом А. Фадєєва "Молода гвардія", на тему "Так хто ж справжній зрадник?"
Навряд чи сьогодні знайдеться людина, яка нічого не чув про знамениту підпільної молодіжної організації "Молода гвардія". Олександр Фадєєв почав писати свій безсмертний твір через два роки після загибелі більшості членів загону, так що цілком природно, що його роман був заснований в першу чергу на спогадах очевидців тих подій, а не на пустих вимисли.
Роман перевидавався кілька разів, але суть від цього докорінно не змінювалася. Дія відбувається в перші роки Великої Вітчизняної війни, коли гітлерівська Німеччина практично повністю окупувала невелике шахтарське містечко Краснодон. Виступити відкрито проти них в той час було рівносильно тому, що добровільно підписати собі смертний вирок... І ось тоді група молодих хлопців-комсомольців, створює легендарну підпільну організацію "Молода гвардія". Її засновниками вважаються Віктор Третьякевіч і Сергій Тюленін. Не менш відомі імена Олега Кошового, Уляни Громової, Любові Шевцової та багатьох інших... Зрозуміло, життя цих молодих хлопців не обмежувалася участю в "Молодій гвардії". У вільний час вони закохувались, спілкувалися з батьками та іншими членами сім'ї, організовували своє дозвілля. Звичайно ж вони мріяли, - про що, в тому числі і про щасливе майбутнє після закінчення війни. Бачили себе в цій повоєнного життя... Це щасливе майбутнє, звичайно ж, настав...Ось тільки багато хто з хлопців так і не побачили себе у цьому житті, по одній простій і до неможливості банальної причини, вони не дожили до цього... Вони загинули тому, що їх зрадили, це ясно всім. Але ось хто? Це питання залишається загадкою для багатьох з моменту трагічних подій, (зима сорок третього року), і по сей день.
Довгий час вважався зрадником Олег Кошовий, так як на це вказував ряд факторів, але... згодом він був посмертно реабілітований від цього ганебного клейма. Зрадницею один час помилково вважали Любу Шевцову, з-за того, що вона занадто багато контактувала з німцями, і ніби як була закохана в одного з них... Але й ця версія не підтвердилася. З різних причин у списку можливих зрадників "Молодої гвардії" фігурували Анатолій Ковальов, Іван Туркенич, Георгій Арутюнянц...У самому романі, (також, як і у знаменитої екранізації Герасимова сорок восьмого року), зрадником виступає один і той ж людина - член "Молодої гвардії" Геннадій Почепцов. На це дійсно вказував ряд незаперечних фактів... Отже, більшість членів "Молодої гвардії" була схоплена і по-звірячому замучена, але все ж комусь з хлопців вдалося вижити... Георгій Арутюнянц і Валерія Борц особисто спілкувалися з автором роману, і повідали Фадєєву чимало цікавих фактів про діяльність організації....
Фільм Герасимова вийшов у світ трохи пізніше після того, як відбулася перша публікація книги (сорок шостий рік), цілком природно, що ніхто не горів бажанням грати роль Почепцова. Актори здебільшого були ровесниками своїх героїв, але, незважаючи на молодість, вони вже встигли прочитати тільки-тільки вийшов у світ роман. Тоді Герасимов пішов на невелику хитрість; спочатку Е. Моргунову була запропонована роль Стаховича, але пізніше його персонаж все ж став виступати під ім'ям Почепцова...І книга, і фільм принесли величезну популярність не тільки членам "Молодої гвардії", але і перш за все самому Олександру Фадєєву. Незважаючи на це, в п'ятдесят шостому році письменник покінчив із собою, так і не написавши жодного твору.
Практично до самого кінця життя Фадєєв займався перевиданням свого легендарного роману, а також спілкувався з ними членами "Молодої гвардії" і очевидцями подій того часу. "Молодогвардійці" навіки вписали свої імена в історію Росії. Спори з приводу їх діяльності не вщухають досі, а самим хлопцям встановлений в Краснодоні великий пам'ятник.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 16.11.2016
|
Переглядів: 957
| Рейтинг: 0.0/0 |
|