Вівторок
11.02.2025
10:48
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 10-й клас

Твір за повістю О. Бальзака "Гобсек"

"Що ж таке життя, якщо не машина, яку приводять у рух гроші" 

«Живоглот» - так перекладається ім'я гобсека на нашу мову, і це ім'я, цілком виправдовує свого власника, ця людина заради грошей проковтнув би будь-кого. Він мав тільки одну пристрасть – до золота. Для нього цей метал і пов'язані з ним блага і положення в суспільстві, найцінніше, що є на світі.

Гобсек обожнює багатство і його філософія швидше за все нагадує релігію, бо золото для нього, не тільки джерело всіх благ, як він вважає, але в ньому він бачить і зародок усього матеріального.

Це нелюдський людина, у якого жорстокі принципи, він не допоможе нужденним, не проявить жалості ні до кого, а сам не проти скористатися дарунком тим, що можна використовувати нічого не заплативши.

Він давав позику грошима людям під величезні відсотки. Багато з тих, хто брав у нього гроші, не могли з ним розплатитися. Жертви піднімали крик і погрожували, але що ці крики, погрози або благання для бездушного ідола?

Навіть з дружби він позичив своєму другові Дарвилю позику в п'ятнадцять відсотків, і той за кілька років насилу зміг віддати гроші. Він не гребував нічим, краденими речами, людьми і всім тим, що можна було продати та купити. Скрізь де він був – гроші і золото були єдиним і незаперечним авторитетом.

Він без сорому відбирає майно графині і залишає її з дітьми на вулиці. На прохання Дарвиля пробачити Графиню, він жорстоко відповів – «нещастя кращий учитель життя». 20 років проведені в ост-індії, за твердженням Дарвиля не пройшли для нього дарма, по всій видимості він там займався самими мерзенними справами, торгував людьми і жінками, і навіть державними таємницями.

Так що ж добився до кінця життя цей чоловік? Підсумком його життя став акт передачі спадщини, він заповів все майно правнучці сестри, яка була повією, а також наказав розпорядиться накопиченими за багато років продуктами, їх було багато, але велика частина з них була зіпсована і зовсім непридатна була в їжу.

Так для чого жив цей чоловік? Для чого він збирав ці багатства і мучив інших людей? Важко відповісти на це питання, люди ганяються за грошима, за прибутком, не щадять інших, заради чого? Щоб гроші віддати гулящої дівці, а їстівні припаси згнили? Сумний кінець життя Гобсека, може викликати тільки співчуття.



Категорія: 10-й клас | Додано: 10.11.2016
Переглядів: 786 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar