Твір за твором О. М. Островського «Безприданниця»
Цинізм багатих щодо бідних існував завжди. Не оминув він і сім'ї дев'ятнадцятого століття. Красива, розумна, але бідна дівчина намагається влаштувати особисте життя.
Вони проживають з матір'ю в будинку, де панує затишок, відкрите спілкування. Будинок не загруз у злиднях, мати вміє вести світські бесіди, мріє видати дочку Ларису за багатого купця без приданого. Часто збираються гості на чашку чаю, поспілкуватися, дізнатися новини, виконати пісні, влаштувати танці. Циганським візитом не обділений цей будинок, завжди весело і шумно.
Хороша особою, розумна, чиста душею, Лариса багатьох приваблює, але відсутність приданого відштовхує багатьох. Літній і багатий Кнур і друг дитинства Вожеватов відзначають, що в цьому будинку завжди весело, приємно провести час, обговорюють швидке заміжжя Лариси Дмитрівни, пам'ятаючи про те, що старші сестри невдало вийшли заміж, не маючи приданого.
У Лариси був на прикметі багатий купець Параті, якому вона подобалася, і він їй. Але рік тому він несподівано зник, і Лариса весь рік проводила в сльозах і печалі, згадуючи про нього. Мати змучила її постійними циганськими піснями, сватанням, частим збором гостей в будинку. І дівчина вирішила вийти заміж за будь-якого, кому сподобається відразу. Карандишев, який відвідував цей будинок протягом трьох років з метою корисного знайомства з купцями і багатими представниками, вирішив одружитися з нею.
Безприданниця упокорюється, погоджується вийти заміж за нього, жити за Волгою, в лісі. Її спокій порушується раптовим поверненням Паратова, з'являється сум'яття в її душі. У ній народжуються спогади і пристрасті, надія на повернення нареченого, весілля. Але, виявляється, він повернувся відпочити і провести з Ларисою ніч перед тим, як одружитися на багатій вдові з великим приданим. У нього попереду була весілля з іншою жінкою. Молода дівчина в шоці, хоче кинутися з обриву, і не може знайти в собі сили зробити цей вчинок.
Карандишев, бачачи все це, прощає її, так як поважає і любить. Але Лариса відмовляє йому. Погоджується вона на дороге утримання і поїздку в Париж з багатієм Кнурова, відчуває себе річчю на ярмарку. Карандишев в сказі, стріляє в неї. Безприданниця забирає з його рук пістолет, і встигає сказати, що сама застрелилася, що не звинувачуючи нікого.
Жорстокі звичаї суспільства, цинізм, отруєння душі наявністю багатства, - ось аспекти суспільства сучасного. Чи не зрозуміла душа Лариси, не прийнята вона багатіями, тому що немає у неї коштовностей і багатого замку, немає у неї грошей. Вона не захотіла жити, обдурена тим, кого пристрасно любила і кому щиро була відкрита.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 03.01.2021
|
Переглядів: 176
| Рейтинг: 0.0/0 |
|